Je kunt de rendang natuurlijk ook gewoon in een braadpan maken. De werkwijze is hetzelfde alleen zet je dan de pan op heel laag vuur op een pitje of in de oven op 95 graden. Je hebt dan wel wat meer kokosmelk nodig.
Wij aten er gebakken zilvervliesrijst met prei en paprika bij, maar rendang is ook heel lekker met sambalboontjes, nasi of als onderdeel van een rijsttafel.
Rendang
Ingrediënten
- 1,5 kilo rundvlees
- 250 ml kokosmelk
- 3 stengels citroengras
- 4 salam blaadjes (daun salam)
- 4 djeroek poeroet blaadjes (kafferlimoenblad)
- 1 theelepel palmsuiker (gula djawa)
- scheutje olie
boemboe
- 8 Spaanse pepers/chilipepers
- 5 kemirie noten
- 9 teentjes knoflook
- 1 theelepel trassi
- 2 theelepels zout
- 2 kleine uien
- 2 eetlepels verse kurkuma (koenjit) of 1 theelepel gedroogde kurkuma
- 3 cm verse gember (djahé) of 1,5 theelepel gedroogde gember
- 3 cm verse laos (galangal) of 1 theelepel gedroogde laos
- 2 theelepels komijn (djinten)
- 2 theelepels ketoembar (gemalen korianderzaad)
- 1 theelepel olie
Maak de boemboe door alle ingredienten voor de boemboe in een foodprocessor fijn te malen.
Snijd het vlees in grove stukken.
Verhit de olie in een pan of in de slowcooker als je een braadfunctie hebt en bak de boemboe een paar minuten. Voeg dan het vlees toe en bak het rondom aan.
Zet de slowcooker op de slowcookerstand op low. Doe de kokosmelk bij het vlees. Kneus de stengels citroengras en leg er evt een knoop in. Leg ze bij het vlees. Voeg de palmsuiker, de salam blaadjes en de djeroek poeroet blaadjes toe. Laat 8 uur garen. Als het vlees gaar is haal je het deksel van de pan en kook je de saus op de braadfunctie in tot hij lekker dik is.Of dunner als je dat lekkerder vindt.
Wat ziet het er heerlijk uit! Zou dit ook op de bbq kunnen? Dat je het vlees langzaam laat garen.. Ga dit eens proberen!
BeantwoordenVerwijderenIn de braadpan op het vuur of in de oven gaat ook prima. Wie weet op de bbq ook?
VerwijderenHeerlijk gerecht!
BeantwoordenVerwijderen