• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

3 x eiersalade

30 december 2019 By Martine Reageer

De foodblogswap van deze maand bracht mij bij Oh My Dish. Dit blog staat bomvol recepten en kooktechnieken. In eerste instantie ging ik voor de geroosterde bloemkool. De bloemkool verving ik door broccoli en de kruiden door ras el hanout. Dit pakte niet zo goed uit. Ik denk dat de broccoli nog iets te nat was na het wassen en het werd niet knapperig. Ik ga het zeker nog eens proberen, want ik denk dat het heel lekker is als het goed lukt.

Aangezien ik al wat op het laatste nippertje was heb ik geen risico’s meer genomen en koos ik voor eiersalade. Dit maak ik zeer regelmatig en is bovendien een heerlijk hapje voor Oudejaarsavond. Het is lekker op een toastje, als beleg op een broodje of als borrelhapje in een blaadje sla of witlof. Ik maakte 3 variaties. De versie met selderij en citroen is van Oh My Dish, de variant met truffel maak ik zelf meestal en die met spekjes was een probeersel dat erg goed uitpakte.

Eiersalade met selderij en citroen

Ingrediënten

  • 3 eieren
  • 2 eetlepels mayonaise
  • 0,5 stengel selderij
  • scheutje citroensap
  • zout en peper
  • 1 eetlepel verse bieslook

Kook de eieren net hard. Ik doe de eieren 7 minuten in kokend water en dan zijn ze precies goed. Laat de eieren schrikken in koud water; pel ze en snijd ze in kleine stukjes. Dat gaat het makkelijkst door ze in een kommetje met 2 messen fijn te maken. Je kunt ze ook prakken met een vork.

Snijd de selderijstengel zo fijn mogelijk. Doe ze bij de eieren.

Meng met de mayonaise en de bieslook. Voeg citroensap, peper en zout naar smaak toe.

Eiersalade met truffel

Ingrediënten

  • 3 eieren
  • 2 eetlepels truffelmayonaise (ik vind Jean Baton het lekkerst)
  • zout en peper

Kook de eieren net hard. Ik doe de eieren 7 minuten in kokend water en dan zijn ze precies goed. Laat de eieren schrikken in koud water; pel ze en snijd ze in kleine stukjes. Dat gaat het makkelijkst door ze in een kommetje met 2 messen fijn te maken. Je kunt ze ook prakken met een vork. Doe de truffelmayonaise en peper en zout erdoor en roer even goed door.

Eiersalade met spekjes

Ingrediënten

  • 3 eieren
  • 2 eetlepels mayonaise
  • 1 theelepel mosterd
  • 50 gram (fijngesneden) gerookte spekblokjes
  • zout en peper

Kook de eieren net hard. Ik doe de eieren 7 minuten in kokend water en dan zijn ze precies goed. Bak intussen de spekjes in de koekenpan tot ze bijna knapperig zijn. Laat ze uitlekken en afkoelen.

Laat de eieren schrikken in koud water; pel ze en snijd de eieren in kleine stukjes. Dat gaat het makkelijkst door ze in een kommetje met 2 messen fijn te maken. Je kunt ze ook prakken met een vork. Doe de uitgebakken spekjes, de mayonaise en peper en zout erdoor en roer even goed door.

Categorie: borrelhapje Tags: eieren, Feest, Oud en nieuw, pasen

Vorig bericht: « Hotspots in praag
Volgend bericht: Huzarensalade »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Chester is een schattig plaatsje in Cheshire. Je h Chester is een schattig plaatsje in Cheshire. Je hebt er een soort galerijen  waarlangs op 2 verdiepingen winkeltjes en restaurants ed zitten. Ik had me verheugd op de overdekte markt, maar die viel een beetje tegen. Veel kraampjes waren leeg. Gelukkig waren er wel een aantal eethuisjes open. De pad thai op foto 2 smaakte uitstekend. Al was het zo veel dat we beter samen 1 portie hadden kunnen bestellen. 
#chester #cheshire #thaifood #stopping #uk #england #travel #reizen #food #vakantie
Toast met zalm en een granolabowl. Topontbijt bij Toast met zalm en een granolabowl. Topontbijt bij Bean & Cole in het leuke plaatsje Chester. 

#breakfast #ontbijt #granolabowl #toast #chester #travel #reizen #roadtrip #camping #uk #engeland
Als Maarten en ik uit eten gaan overleggen we bijn Als Maarten en ik uit eten gaan overleggen we bijna tijd of we de helft van onze maaltijd zullen wisselen. Zo kunnen we verschillende dingen proeven. Deze keer bestelden we tosti's in het gezellige binnentuintje van The Drovers in Builth Wells in Wales. Het wisselen pakte goed uit, want hoewel mijn bbqkip tosti prima was, was die van Maarten met tonijn nog net iets lekkerder. Ruil jij ook eten met anderen?

#lunch #tosti #toastedsandwich #Wales #holiday #travel #reizen #holiday #uk #builthwells #thedrovers #binnentuin #camping #food
Dagje Brighton. Heerlijk in de zon bij een strandt Dagje Brighton. Heerlijk in de zon bij een strandtent gezeten. De calamaris van de foto was heerlijk. Alleen jammer dat nog geen seconde na de foto een enorme meeuw het grootste gedeelte van de calamaris van het bord jatte. Ieuw!!!! De Thaise lunch hebben we gelukkig wel helemaal zelf kunnen verorberen. #brighton #lunch #calamaris #kutmeeuwen #thaifood #gigglingsquid #gigglingsquidbrighton  #uk #engeland #holiday #travel #reizen #beach #strand #zee #sea
Vandaag bezochten we Arundel Castle. Het is een be Vandaag bezochten we Arundel Castle. Het is een behoorlijk groot kasteel en omdat er een evenement was waren er veel leuke demonstraties. Tussendoor lunchten we met een tosti en een salade in het dorp. Prima dagje! #arundel #arundelcastle #lunch #holiday #uk #engeland #lulamaescafe #tosti #travel #kasteel
Onderweg naar Engeland aten we op de boot een burg Onderweg naar Engeland aten we op de boot een burger. De smaak was best ok, maar voor een goed buikgevoel was het een beetje te vet. Dikke plus was wel dat de chipottle saus niet op de burger zat, maar apart op het bord lag. Ik vind nl de hoeveelheid saus op een burger altijd te veel. Eten jullie je burger liever met veel saus of wil je het net als ik liever een beetje minder?

#burger #stenaline #beefburger #vakantie #3wekenkampereninhetvooruitzicht #travel #roadtrip #sauskwestie
Foodblogswap! Ik maakte een heerlijke clubsandwich Foodblogswap! Ik maakte een heerlijke clubsandwich tosti naar idee van @elisabethsmagazine. Die kun je in allerlei variaties maken en is superlekker. #foodblogswap #food #fbs #tosti #driedubbeletosti #foodblog #foodblogger #clubsandwich #clubsandwichtosti
ROLLENDE KEUKENS 2022. We waren er al vroeg zodat ROLLENDE KEUKENS 2022. We waren er al vroeg zodat het nog niet zo druk was. We deelden bao en bitterballen met eend, een wrap met kip en guacamole, een heerlijk stokbroodje buikspek en een verrukkelijk ijsje (mandarijn en citroen-basilicum) toe. #rollendekeukens #foodtrucks #foodtruckfestival #festival #food #buiteneten #eten #foodblogger #weekend
Voorgerechtje. Eindelijk weer met de vriendengroep Voorgerechtje. Eindelijk weer met de vriendengroep kamperen. Gelukkig is het stookverbod voorbij en kunnen we lekker bij een vuurtje. Op en top genieten!  #scoutingterrein #austerlitz #kokenophoutvuur #kamperen #food #eten #camping #friends #eengrootfeestje
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2022 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in