• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Aardappelgratin met zoete aardappel

15 december 2019 By Martine Reageer

Door een goede voorbereiding kun je gezellig mee kletsen met de gasten als je een etentje geeft in van de hele tijd in de keuken te staan. Ik maak dan ook graag gerechten die je al van te voren klaar kunt maken en dan alleen nog even hoeft af te maken of op te warmen voor je aan tafel kunt.

Aardappelgratin is een mooi voorbeeld van zo’n gerecht. Je kunt de gratin een dag van te voren al helemaal maken en hoeft hem dan alleen maar weer warm te maken in de oven (ongeveer 20 minuten in een oven van 180 graden, losjes afgedekt met aluminiumfolie). De room en de melk hebben zo extra lang de tijd om goed in de aardappels te trekken en daardoor zul je de aardappelgratin in mooie stukken kunnen snijden in plaats van uit de schaal te scheppen. Dat serveert extra mooi. De kaas kun je er het best de volgende dag met opwarmen overheen strooien. Wacht dan tot de kaas gegratineerd is (lekker bruin geworden is) en doe er dan de folie over om te voorkomen dat de aardappels te droog worden.

De verhouding tussen de zoete aardappel en de gewone aardappel maakt niet uit. Je kunt bijvoorbeeld ook alleen zoete aardappel gebruiken.

Aardappelgratin met zoete aardappel

Ingrediënten voor 6 à 8 personen

  • 500 gram zoete aardappels
  • 1 kilo licht kruimige of vastkokende aardappels
  • 200 ml slagroom
  • 300 ml melk
  • boter om in te vetten
  • zout en peper
  • 100 gram geraspte kaas

Verwarm de oven voor op 200 graden (180 graden hetelucht). Meng de slagroom met de melk. Schil de aardappels, was ze, droog ze af en snijd of schaaf ze in dunne plakjes. Vet een ovenschaal in met boter en leg afwisselend laagjes gewone en zoete aardappel in de schaal.Bestrooi de lagen met zout en peper en giet over elke laag wat roommengsel.

Bak de gratin 30 minuten en strooi er dan de kaas over. Na nog eens 25 minuten zouden de aardappels gaar moeten zijn en de kaas goudbruin. Als de aardappels nog niet gaar zijn of het bruinen gaat te hard dek je de ovenschaal af met aluminiumfolie en laat je de gratin nog wat langer in de oven staan.

Categorie: bijgerecht Tags: aardappel, aardappels, kerst, zoeteaardappel

Vorig bericht: « Sky Garden in Londen
Volgend bericht: Tiramisu met stoofperen en biscuits roses de Reims »

Lees Interacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Het was vandaag dag van het kasteel. Rondom het Mu Het was vandaag dag van het kasteel. Rondom het Muiderslot waren wat activiteiten georganiseerd en dat was een mooie aanleiding dit kasteel weer eens te bezoeken. De drukte viel mee en het kasteel is niet zo groot dus na krap 1,5 uur hadden we het wel gezien. Wij deden de riddertour die 45 minuten duurde met een audiogids. 
#muiderslot #kasteel #dagvanhetkasteel #Muiden #uitje #Nederland
Wat een heerlijk weekend! Prachtig weer, goed geze Wat een heerlijk weekend! Prachtig weer, goed gezelschap en lekker eten. Donderdag vertrokken we voor een paar dagen kamperen met vrienden. Dat doen we elk jaar net hemelvaart en is altijd superleuk. We koken het hele weekend op houtvuur en het sfeertje is relaxed. De eerste dag aten we bouillabaise en soto ajam met kroepoek. De tweede dag spareribs met gepofte aardappel en coleslaw. 
Zaterdag reden we via de Nationale sleepbootdagen in Vianen weer naar huis.
Vandaag trekken we bij, ruimen we de kampeerzooi op en genieten we na. 

#kamperen #vrienden #bos #scoutingterrein #kampvuur #sotoajam #kroepoek #kokenophoutvuur #nationalesleepbootdagen #parlevinker #opduwertjes #buiten #buitenleven #spareribs #gepofte aardappel #koolsla #coleslaw #camping #nature #austerlitz

met @sjaak_c @robingrid.bakker @cornelis_femke @_klaas @estheerr1995
De maand van Duizenden1dag is terug en staat nu on De maand van Duizenden1dag is terug en staat nu online!

Afgelopen maand zag ik veel safaridieren (kan ik vast wennen voor onze reis naar Namibie) en ging ik er lekker een paar dagen in mijn eentje op uit. Met mijn moeder, zus en Maarten struinde ik een dagje door de Beekse Bergen en at daarna bij Humphreys in Breda waarna we deze foto maakten. 

#maandoverzicht #wildlands #Beeksebergen #drenthe #familie #family #reizen #nederland
Dat was nog eens fijn thuiskomen van een midweekje Dat was nog eens fijn thuiskomen van een midweekje Drenthe. Er lag nl een doos met de nieuwste flip-its op me te wachten. Het zijn luchtige linzenchips met vegan kaas-smaak. Ik lust ze wel 😋. 
#snacks #zoutjes #vegan #linzenchips #linzenzoutjes #vegankaas #biteswelove #gekregen
Hebben jullie dit kaasje al gespot? Op mijn blog l Hebben jullie dit kaasje al gespot? Op mijn blog lees je nu meer over de kaasmakerij van @inpettokaas in de nieuwe rubriek De baan van...

#inpetto #kaas #fotoaangeleverddoorinpetto #kaasmakerij #debaanvan #nieuwerubriek #puurnatuur
Vandaag zag ik op de Culiperslunch weer de leukste Vandaag zag ik op de Culiperslunch weer de leukste producten, sprak ik de leukste mensen en proefde ik weer de lekkerste hapjes en drankjes. 

#culiperslunch #Amsterdam #food #foodbloggers #culipers #foodybag #lowlander #cocktaillab #kaasfortamsterdam #mixblik
Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beet Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beetje winkelen, bijkletsen, uitgebreid lunchen en een rondje kunsthal. #Rotterdam #roffa #lunch #apartt #clubsandwich #kunsthal #patriciapiccinini
Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4. Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4.1 en @pippikramer in Bergen op Zoom. We gingen naar de kapper en het zwembad, lagen lui op de bank voor de beamer, kletsen bij, gingen naar de kringloop en aten dit heerlijke vis twaalfuurtje bij De Stadsburger.
Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De lumineuze nachten van kasteel de Haar namen ons mee naar een kerstfeest van vroeger tijden. Wij vonden het leuk. #kasteel #kasteeldehaar #weekend  #uitje #kerst #lumineuzenachten #Nederland #wegineigenland #kastelen
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • De baan van
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in