• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Afghaans ijs met kardemom

16 september 2017 By Martine 3 Reacties

Vorige maand liep na zo’n 20 jaar het koelelement van mijn ijsmachine ineens leeg. Ik maak regelmatig ijs en heb al een paar keer eerder overwogen om een zelfvriezende ijsmachine te kopen ipv de machine met een in te vriezen koelelement. Je kunt met een koelelement maar 1 ijssoort tegelijk maken (of je moet een extra koelelement kopen natuurlijk), het element neemt plaats in in de vriezer en het ijs wordt toch net iets minder van structuur dan in een zelfvriezend apparaat. En ook ijs met alcohol lukte toch wat minder goed in mijn oude apparaat.

Aangezien ik jarig was begin deze maand besloot ik dat er een zelfvriezende ijsmachine moest komen. Eerlijk is eerlijk; ik moet nog wel een beetje wennen aan het apparaat. Er kan namelijk niet zo veel ijs in als in mijn oude apparaat en het is ook wat lastiger om het ijs eruit te scheppen door de smalle kom en het roerelement. Maar man, man , man; wat een lekker ijs komt er uit deze nieuwe machine. De structuur is fantastisch en is heel snel klaar. Binnen een half uur heb je een heerlijk ijsje voor je neus.

Een paar weken geleden at ik op de Oosterse markt in Beverwijk een heel kruidig ijsje met kardemom. Het wordt daar vers en op traditionele wijze gemaakt door de ingrediënten in een metalen bak met de hand rond te draaien in een cilinder die met ijsblokjes gevuld is tot het ijs de gewenste structuur heeft. Ik vond het een van de lekkerste ijsjes ever en wilde dat natuurlijk gelijk zelf proberen te maken. Dit was dus een van de eerste ijssoorten die ik maakte in mijn nieuwe ijsmachine en het was een groot succes. Ik heb dit ijs inmiddels al 3 keer gemaakt.

De smaak van kardemom is vrij nadrukkelijk aanwezig in dit ijs. Daar moet je dus van houden (of je doet er wat minder kardemom in). Het rozenwater kun je eventueel weglaten.

​

Het ijs zoals ik het op de Oosterse markt at

Afghaans ijs met kardemom

Ingrediënten voor 4 personen

  • 400 ml melk
  • 100 ml slagroom
  • 200 gram suiker
  • 2 theelepels gemalen kardemom
  • paar druppels rozenwater (te koop bij Turkse of Marokkaanse winkel)
  • wat gehakte pistachenoten voor de garnering
Doe de suiker, de melk en de kardemom in een pan en laat op laag vuur al roerend de suiker smelten. Voeg de slagroom en het rozenwater toe, roer even goed door en laat afkoelen.
Zeef het mengsel eventueel (de kardemom heeft een wat geraspte kokos achtige structuur) en laat het ijs draaien in de ijsmachine. Bestrooi het ijs voor het serveren met de gehakte pistache noten.

(De ijsmachine die ik gekocht heb: Nemox Gelatissimo Exclusive zelfvriezend 1,7 liter zwart)

Categorie: dessert Tags: ijs

Vorig bericht: « Eetcafé Nooitgedagt in Harlingen
Volgend bericht: Happy Tosti in Den Haag »

Lees Interacties

Reacties

  1. Anne-Marie

    16 september 2017 om 18:16

    Dit lijkt me echt zo lekker! Ik heb geen ijsmachine, twijfel nog over zo'n kom voor mijn Kitchenaid.

    Beantwoorden
  2. Martine (Duizenden1dag)

    17 september 2017 om 06:19

    Een collega van me heeft die en is er erg blij mee. Ik vond het te lastig steeds die kom in de vriezer te moeten doen en ben daarom toch voor een zelfvriezende gegaan.

    Beantwoorden
  3. Niels Drenth

    27 september 2017 om 06:12

    Ik had er nog nooit van gehoord maar het lijkt me erg lekker!

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Onderweg naar Cirque du soleil aten we erg lekker Onderweg naar Cirque du soleil aten we erg lekker bij Hart van Sluis in Sluis.
#Sluis #hartvansluis #dinner #food #gambakroketjes #schol #kabeljauw #pannacotta #blondie
Van woensdag t/m zondag logeren @judith_4.1 en ik Van woensdag t/m zondag logeren @judith_4.1 en ik bij mijn moeder. Ze is net een paar dagen uit het ziekenhuis waar ze met de behandeling voor CLL (chronische lymfatische leukemie) begonnen is. Best ingrijpend allemaal dus lunchten we vandaag voor de gezelligheid buiten de deur bij Khotinsky in Dordrecht.
#khotinsky #lunch #dordrecht #kroketten
Eindelijk weer eens lekker ondergedompeld in theat Eindelijk weer eens lekker ondergedompeld in theatersferen. Romeo en Julia in het Steengroevetheater in Winterswijk. Het was weer heel bijzonder! #theater #romeoenjulia #kamperen #theatervoorstelling #steengroeve #winterswijk #buiten #ikhouervan #theaterboost
Logeren bij je zus en dan verwend worden met een h Logeren bij je zus en dan verwend worden met een heerlijk bord pad thai 🥰
#padthai #logeren #thaifood #voorhaarzonderkoriandervoormijmet
In Maun (Botswana) aten we bij Marc's Eatery. Er In Maun (Botswana) aten we bij Marc's  Eatery. Er hangt daar een erg ontspannen, gezellige sfeer en het eten was heerlijk. We begonnen net slakken en pissaladiere. Daarna aten we kuduhamburger en steak. We sloten af met serehijs.

#botswana #travel #food #Meat #slakken #dinner #kudu #burger #Reizen #eten #icecream #ijs #africa #Afrika
De meerkatten bij de Ntwetwe pan (een grote zoutpa De meerkatten bij de Ntwetwe pan (een grote zoutpan in Botswana) klimmen graag hoog om het gevaar aan te kunnen bespeuren en zijn niet schuw. 
#meerkat #meerkatten #wildlife #botswana #africa #afrika #travel #reizen #travelling #holiday #animals #dieren #dierophoofd
Planet Boabab bij Gweta in Botswana. Ons onderkome Planet Boabab bij Gweta in Botswana. Ons onderkomen voor de komende 2 nachten. Het zwembad is steenkoud, maar erg fijn. Morgenochtend vertrekken we om 6 uur naar de zoutpan Ntwetwe om de pan te zien, meerkatten te spotten en quad te rijden.
#botswana #planetboabab #africa #Afrika #gweta #swimmingpool #travel #reizen #roadtrip
De laatste 2 dagen zaten we in Kasane naast de riv De laatste 2 dagen zaten we in Kasane naast de rivier de Chobe. We zagen er ontelbare olifanten, 2 leeuwen, een giraffe, mangoesten, nijlpaarden, kudus, buffels en meer. We deden er 2 riviercruise en een gamedrive. 
Het meest bijzonder was de kudde overzwemmende olifanten tijdens een rivercruise. We zagen ze vlak voor ons neus het water in- en later weer uitgaan. Nu gaan we door naar Gweta; een rit van ongeveer 4,5 uur.

#elephant #olifant #leeuw #lion #rivercruise #gamedrive #safari #chibe #choberiver #africa #Afrika #botswana #travel #holiday
Gisterenavond hadden we een fantastische sunsetcru Gisterenavond hadden we een fantastische sunsetcruise op de kavangorivier. We zagen 2 krokodillen en een heleboel nijlpaarden.
De laatste foto is van onze nieuwe lokatie: camp Kwando. Een prachtige lodge op palen met een heerlijk terras aan de rivier.
#hippos #nijlpaarden #lodge #krokodil #crocodile #namibie #namibia #Africa
#Afrika #travel #travelling #reizen #vakantie #holiday #campkwando #sunsetcruise
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • De baan van
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in