• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Chinese dumplings (jiaozi) met gehakt, koolrabi en wortel

27 september 2015 By Martine 2 Reacties

Na de workshop begin deze maand wilde ik de dumplings natuurlijk thuis ook maken. Dus de zaterdag erna zat ik heel de middag lekker te vullen en te vouwen. En ik moet zeggen; het ging steeds beter.
Ik moest wel 6 keer terug naar het youtubefilmpje om te kijken hoe het vouwen ook alweer moest, maar het werden toch maar mooi buideltjes die niet open gingen tijdens het stomen en bakken.
Ik gebruikte deze keer een deeg zonder ei en maakte in mijn enthousiasme veel te veel vulling. Dat is niet zo erg, want die vulling heb ik rul gebakken en in de vriezer gedaan. Die kan ik nog prima gebruiken met wat gebakken rijst of door de noedels. Als ik dat gedaan heb zal ik laten weten of het zo succesvol was als ik nu denk.
Ik heb de hoeveelheden in het recept in deze post zo aangepast dat ik hoop dat je niet te veel vulling overhoudt. maar het blijft dus een beetje een gok. Je kunt natuurlijk ook gewoon wat deeg bijmaken of de vulling met wat bladerdeeg tot minisaucijzenbroodjes vouwen. En ik kreeg ook al visioenen van heerlijke worstjes met deze vulling.
Kortom, maak je niet te druk over hoeveelheden en ga lekker aan het vouwen. Ik werd erg blij van uitzending gemist intussen, want na een tijdje werd het wel een beetje saai. Het is dan ook een uitstekende activiteit om gezellig samen met anderen te doen. Helaas waren die even niet in de buurt.

Doe niet te veel vulling in je deegflapje, want dan vouwen ze heel lastig dicht.
Doe wat bloem op het blad waarop je ze invriest anders gaan ze er bevroren erg lastig af. Bij mij is de punt van mijn lievelingsmesje gesneuveld tijdens het eraf halen.

De achterste dumpling is gestoomd, de voorste 3 zijn gebakken

Dumplings

40 stuks

Ingrediënten voor het deeg

  • 300 gram patentbloem
  • 220 ml heet water
  • een snufje zout

Meng de ingrediënten door elkaar en kneed het tot een soepel deeg. Vervolgens laat je het 3 kwartier op kamertemperatuur in een kom onder een theedoek rusten. Intussen kun je de vulling maken.

Ingrediënten voor de vulling met gehakt, koolrabi en wortel

  • 200 gram rundergehakt
  • 1 kleine koolrabi (ongeveer 250 gram)
  • 2 kleine wortels (ongeveer 125 gram)
  • peper en zout
  • 2 eetlepels sesamolie (of zonnebloemolie)
  • 1 eiwit
  • 1 eetlepel donkere sojasaus
  • 1 eetlepel lichte sojasaus
  • snufje gember
  • snufje laos
  • snufje sereh
  • klein snufje 5 kruiden poeder
  • klein snufje piment

Ik ben me er van bewust dat de snufjes niet zo concreet zijn, maar in mijn recept met de grotere hoeveelheden gebruikte ik al 1/4 theelepels, dus je hebt echt maar een klein beetje nodig. Als de vulling klaar is kun je een klein beetje bakken om te kijken of je nog wat bij moet kruiden.

Schil de koolrabi en de wortel en rasp ze fijn. Strooi er wat zout over en doe de 2 eetlepels sesamolie door. Laat even staan zodat het vocht er wat uit kan trekken. Daarna laat je het goed uitlekken of knijp het uit in een theedoek.
Meng de overige ingrediënten met het gehakt en kneed goed door. Kneed er dan de geraspte groenten door.
Bak eventueel een beetje om te proeven of de vulling goed op smaak is. Doe de vulling in de deegflapjes.

Hulp bij het vouwen

In onderstaand filmpje van de Dumpling sisters kun je goed zien hoe je het deeg uitrolt en de deeglapjes vult en vouwt. In mijn vorige post leg ik het ook uit en daar staan ook foto’s per stap. Gebruik bloem op je werkvlak en de deegroller bij het rollen. Leg de gevouwen dumplings ook op een licht bebloemd oppervlak, anders gaat het plakken en scheur je ze misschien kapot als je ze oppakt.

Bereiding

Als de dumplings klaar zijn kun je ze invriezen en later bevroren gebruiken. Vries ze wel los van elkaar in op een dienblad of iets dergelijks; anders plakken ze enorm aan elkaar. Als ze bevroren zijn kun je ze bij elkaar in een diepvrieszak of -doos doen.

Ik vind de dumplings gestoomd of gebakken het lekkerst, maar koken kan ook. Vers klaargemaakte dumplings zijn iets sneller gaar dan bevroren dumplings. Bevroren dumplings zijn in ongeveer 10 minuten gaar.
Bakken
Doe 2 tot 3 eetlepels olijfolie in een koekenpan. Zet de dumplings met de platte kant op de bodem van de pan en laat ze even een minuutje bakken. Voeg dan via de zijkant van de pan voorzichtig 50 ml water toe. Breng aan de kook en laat dan op middenhoog vuur rustig stomen. Bak ze aan alle kanten goudbruin en gaar.
Stomen
Knip wat gaten in een stuk bakpapier dat je op maat geknipt hebt zodat er stoom doorheen kan en leg het in een stoommandje. Breng het water aan de kook en leg de dumplings op het bakpapier.
Maggie serveerde de dumplings met het volgende sausje:

Ingrediënten voor het sausje

  • 3 eetlepels sojasaus
  • 1 teentjes knoflook
  • 1 theelepels sambal badjak
Snijd de knoflook fijn en meng met de overige ingrediënten. Sambal en knoflook kun je naar smaak meer of minder toevoegen.

Categorie: lunch Tags: eenpansgerecht, gehakt

Vorig bericht: « Workshop dumplings (jiaozi) maken
Volgend bericht: Lasagne met pompoen, tomaat en kip »

Lees Interacties

Reacties

  1. Judith | Myfoodblog.nl

    27 september 2015 om 10:03

    Wat lekker! Toevallig een par weken terug ook een worskhop gevolgd waarbij we Jiaozi leerden maken :). Die van jou zien er ook heerlijk uit,

    Beantwoorden
  2. Martine (Duizenden1dag)

    27 september 2015 om 16:28

    Wat leuk dat jij dat ook gedaan hebt!

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Onderweg naar Cirque du soleil aten we erg lekker Onderweg naar Cirque du soleil aten we erg lekker bij Hart van Sluis in Sluis.
#Sluis #hartvansluis #dinner #food #gambakroketjes #schol #kabeljauw #pannacotta #blondie
Van woensdag t/m zondag logeren @judith_4.1 en ik Van woensdag t/m zondag logeren @judith_4.1 en ik bij mijn moeder. Ze is net een paar dagen uit het ziekenhuis waar ze met de behandeling voor CLL (chronische lymfatische leukemie) begonnen is. Best ingrijpend allemaal dus lunchten we vandaag voor de gezelligheid buiten de deur bij Khotinsky in Dordrecht.
#khotinsky #lunch #dordrecht #kroketten
Eindelijk weer eens lekker ondergedompeld in theat Eindelijk weer eens lekker ondergedompeld in theatersferen. Romeo en Julia in het Steengroevetheater in Winterswijk. Het was weer heel bijzonder! #theater #romeoenjulia #kamperen #theatervoorstelling #steengroeve #winterswijk #buiten #ikhouervan #theaterboost
Logeren bij je zus en dan verwend worden met een h Logeren bij je zus en dan verwend worden met een heerlijk bord pad thai 🥰
#padthai #logeren #thaifood #voorhaarzonderkoriandervoormijmet
In Maun (Botswana) aten we bij Marc's Eatery. Er In Maun (Botswana) aten we bij Marc's  Eatery. Er hangt daar een erg ontspannen, gezellige sfeer en het eten was heerlijk. We begonnen net slakken en pissaladiere. Daarna aten we kuduhamburger en steak. We sloten af met serehijs.

#botswana #travel #food #Meat #slakken #dinner #kudu #burger #Reizen #eten #icecream #ijs #africa #Afrika
De meerkatten bij de Ntwetwe pan (een grote zoutpa De meerkatten bij de Ntwetwe pan (een grote zoutpan in Botswana) klimmen graag hoog om het gevaar aan te kunnen bespeuren en zijn niet schuw. 
#meerkat #meerkatten #wildlife #botswana #africa #afrika #travel #reizen #travelling #holiday #animals #dieren #dierophoofd
Planet Boabab bij Gweta in Botswana. Ons onderkome Planet Boabab bij Gweta in Botswana. Ons onderkomen voor de komende 2 nachten. Het zwembad is steenkoud, maar erg fijn. Morgenochtend vertrekken we om 6 uur naar de zoutpan Ntwetwe om de pan te zien, meerkatten te spotten en quad te rijden.
#botswana #planetboabab #africa #Afrika #gweta #swimmingpool #travel #reizen #roadtrip
De laatste 2 dagen zaten we in Kasane naast de riv De laatste 2 dagen zaten we in Kasane naast de rivier de Chobe. We zagen er ontelbare olifanten, 2 leeuwen, een giraffe, mangoesten, nijlpaarden, kudus, buffels en meer. We deden er 2 riviercruise en een gamedrive. 
Het meest bijzonder was de kudde overzwemmende olifanten tijdens een rivercruise. We zagen ze vlak voor ons neus het water in- en later weer uitgaan. Nu gaan we door naar Gweta; een rit van ongeveer 4,5 uur.

#elephant #olifant #leeuw #lion #rivercruise #gamedrive #safari #chibe #choberiver #africa #Afrika #botswana #travel #holiday
Gisterenavond hadden we een fantastische sunsetcru Gisterenavond hadden we een fantastische sunsetcruise op de kavangorivier. We zagen 2 krokodillen en een heleboel nijlpaarden.
De laatste foto is van onze nieuwe lokatie: camp Kwando. Een prachtige lodge op palen met een heerlijk terras aan de rivier.
#hippos #nijlpaarden #lodge #krokodil #crocodile #namibie #namibia #Africa
#Afrika #travel #travelling #reizen #vakantie #holiday #campkwando #sunsetcruise
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • De baan van
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in