• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

De maand van Duizend en 1 dag: februari

4 maart 2020 By Martine Reageer

Februari was vooral de maand van het weer aan het werk zijn. Ik dacht dat ik er wel weer erg aan zou moeten wennen, maar dat valt reuze mee. Sterker nog; het lijkt erop dat ik na jaren zoeken een baan gevonden heb die ik echt leuk vind. Ik werk nu als ambulant woonbegeleider met mensen die meestal een heftig verleden hebben, vaak te maken hebben met psychiatrische problematiek en/of verslaving, dakloos zijn geweest of op een andere manier problemen hebben waar we ondersteuning bij kunnen bieden. De organisatie is tof, het team is erg leuk, er wordt goed voor het personeel gezocht en het werk is ook nog eens interessant en heel gevarieerd. Daarnaast heb ik enorme vrijheid in het indelen van mijn tijd en het uitvoeren van mijn taken. Wat een feestje is dat zeg!

Voordeel van die eigen tijd indelen is dat ik ’s morgens meestal gewoon nog kan gaan zwemmen. Tijdens het zwemmen kan ik prima plannen bedenken voor het werk en verzinnen hoe ik dingen aan ga pakken, dus dat is 2 vliegen in 1 klap.

Mijn vrije tijd heb ik deze maand dus lekker rustig gehouden met een paar uitjes, maar vooral ook lekker thuis ontspannen rondkeutelen.

Rondje kringloop

Mijn zus kwam een dagje langs en daarmee deed ik een rondje kringloopwinkels. Ze vond een paar roze kaplaarzen die als gegoten zaten en paste die even op het dichtstbijzijnde ding waar op te zitten viel.

Business Ingredients

De maand begon met een bijzonder evenement van Debby van Het Ingrediënt. Debby heeft zich ten doel gesteld merken en bloggers te verbinden. Tijdens Business Ingredients leerde ik met een groep foodbloggers van alles over SEO, waardebepaling, social media en over jezelf serieus nemen als ondernemer. Ik vond het erg leerzaam en ben al bezig het geleerde in praktijk te brengen.

Business ingredients

Sugar and Spice Bites

Via Social Deal kwamen we bij Sugar and Spice Bites terecht. We aten er een Indiase Thali rijsttafel met salade, curry, dal, naan en rijst. Het was lekker, maar niet zo bijzonder dat ik er gelijk nog een keer wil eten. We werden wel zeer hartelijk ontvangen en kregen uitgebreide uitleg over het eten van de eigenaar.

Sugar and Spice Bites

Theater

  • Tago
  • Marcel hensema flyer voorstelling

We gingen 2 keer naar het theater deze maand. Eerst zag ik samen met Maarten de voorstelling Tago met percussie uit Korea. Wat ze deden was erg knap en we hebben ons best vermaakt, maar ik zou er niet nog een keer heen hoeven.

De 2e voorstelling was Alles in de Hens van Marcel Hensema. Deze voorstelling vond ik een aanrader. Wat hij doet is niet echt te omschrijven, maar de mengeling van toneel en cabaret spreekt aan en laat je nadenken over het omgaan met ouder worden en de spoken in je hoofd. Deze voorstelling is nog tot 28 maart te zien in de theaters.

Chiang Mai in Beverwijk

Voor we naar Tago gingen aten we een prima Thaise maaltijd bij Chiang Mai in Beverwijk. Vooraf aten we wat hapjes en daarna bestelden we pad thai. Loempia’s en een bord pad thai kun je mij iedere week wel voorzetten.

pad thai bij Chiang Mai in Beverwijk

Catannen

Kolonisten van Catan

Bijna elke maand spelen we wel een keer Kolonisten van Catan met vrienden. We spelen om de beurt bij ons en bij hen en intussen eten we chips, kletsen bij en verorberen een maaltijd die met het spel op tafel gegeten kan worden. Dat doen we inmiddels al een jaar of 16 denk ik en we vinden het allemaal nog steeds even leuk.

Categorie: maandoverzicht Tags: theater

Vorig bericht: « Vegetarische ovenschotel met pastinaak en linzen
Volgend bericht: Koekjesdeeg van Let’s dough it »

Lees Interacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Het was vandaag dag van het kasteel. Rondom het Mu Het was vandaag dag van het kasteel. Rondom het Muiderslot waren wat activiteiten georganiseerd en dat was een mooie aanleiding dit kasteel weer eens te bezoeken. De drukte viel mee en het kasteel is niet zo groot dus na krap 1,5 uur hadden we het wel gezien. Wij deden de riddertour die 45 minuten duurde met een audiogids. 
#muiderslot #kasteel #dagvanhetkasteel #Muiden #uitje #Nederland
Wat een heerlijk weekend! Prachtig weer, goed geze Wat een heerlijk weekend! Prachtig weer, goed gezelschap en lekker eten. Donderdag vertrokken we voor een paar dagen kamperen met vrienden. Dat doen we elk jaar net hemelvaart en is altijd superleuk. We koken het hele weekend op houtvuur en het sfeertje is relaxed. De eerste dag aten we bouillabaise en soto ajam met kroepoek. De tweede dag spareribs met gepofte aardappel en coleslaw. 
Zaterdag reden we via de Nationale sleepbootdagen in Vianen weer naar huis.
Vandaag trekken we bij, ruimen we de kampeerzooi op en genieten we na. 

#kamperen #vrienden #bos #scoutingterrein #kampvuur #sotoajam #kroepoek #kokenophoutvuur #nationalesleepbootdagen #parlevinker #opduwertjes #buiten #buitenleven #spareribs #gepofte aardappel #koolsla #coleslaw #camping #nature #austerlitz

met @sjaak_c @robingrid.bakker @cornelis_femke @_klaas @estheerr1995
De maand van Duizenden1dag is terug en staat nu on De maand van Duizenden1dag is terug en staat nu online!

Afgelopen maand zag ik veel safaridieren (kan ik vast wennen voor onze reis naar Namibie) en ging ik er lekker een paar dagen in mijn eentje op uit. Met mijn moeder, zus en Maarten struinde ik een dagje door de Beekse Bergen en at daarna bij Humphreys in Breda waarna we deze foto maakten. 

#maandoverzicht #wildlands #Beeksebergen #drenthe #familie #family #reizen #nederland
Dat was nog eens fijn thuiskomen van een midweekje Dat was nog eens fijn thuiskomen van een midweekje Drenthe. Er lag nl een doos met de nieuwste flip-its op me te wachten. Het zijn luchtige linzenchips met vegan kaas-smaak. Ik lust ze wel 😋. 
#snacks #zoutjes #vegan #linzenchips #linzenzoutjes #vegankaas #biteswelove #gekregen
Hebben jullie dit kaasje al gespot? Op mijn blog l Hebben jullie dit kaasje al gespot? Op mijn blog lees je nu meer over de kaasmakerij van @inpettokaas in de nieuwe rubriek De baan van...

#inpetto #kaas #fotoaangeleverddoorinpetto #kaasmakerij #debaanvan #nieuwerubriek #puurnatuur
Vandaag zag ik op de Culiperslunch weer de leukste Vandaag zag ik op de Culiperslunch weer de leukste producten, sprak ik de leukste mensen en proefde ik weer de lekkerste hapjes en drankjes. 

#culiperslunch #Amsterdam #food #foodbloggers #culipers #foodybag #lowlander #cocktaillab #kaasfortamsterdam #mixblik
Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beet Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beetje winkelen, bijkletsen, uitgebreid lunchen en een rondje kunsthal. #Rotterdam #roffa #lunch #apartt #clubsandwich #kunsthal #patriciapiccinini
Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4. Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4.1 en @pippikramer in Bergen op Zoom. We gingen naar de kapper en het zwembad, lagen lui op de bank voor de beamer, kletsen bij, gingen naar de kringloop en aten dit heerlijke vis twaalfuurtje bij De Stadsburger.
Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De lumineuze nachten van kasteel de Haar namen ons mee naar een kerstfeest van vroeger tijden. Wij vonden het leuk. #kasteel #kasteeldehaar #weekend  #uitje #kerst #lumineuzenachten #Nederland #wegineigenland #kastelen
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • De baan van
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in