• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Eend met mie uit de wok

23 december 2012 By Martine Reageer

Een lekker recept waarbij je mooi restjes groente op kan maken. Eigenlijk dus uitermate geschikt voor na de kerst. In plaats van de eendenborst kun je natuurlijk ook kip gebruiken en met de groenten kun je varieren. Ik gebruikte champignons ipv wortel. Een lekkere, niet te zware maaltijd die ik zeker vaker ga maken. De eend was eigenlijk wat te gaar, maar Maarten vindt hem al snel niet gaar genoeg, dus dat was niet zo erg.

Eend met mie uit de wok

Ingrediënten voor 3 kleine of 2 grote eters

  • 1 eendenborstfilet
  • 1 eetlepel vloeibare honing
  • 200 gram eiermie
  • 1 eetlepel sesamolie
  • 1 eetlepel olijfolie
  • 1 rood pepertje, fijngehakt en zaden verwijderd
  • 1 teen fijngehakte knoflook
  • een stukje verse gember van 3 cm, geschild en fijngesneden
  • 1 handvol kleine worteltjes (ik nam een hand in vieren gesneden champignons)
  • 1 handvol sugar snaps
  • 1 rode paprika, in repen, zaden verwijderd
  • 5 lente-uitjes, in repen of ringetjes
  • 2 eetlepels mirin (zoete rijstwijn)
  • 2 eetlepels donkere sojasaus
  • 1 handje verse koriander, fijngehakt
  • zout en zwarte peper
Verwarm de oven voor op 180 graden.
Strooi zout en peper over de eend. Snijd het vel van de eendenborst in en leg deze met het vel naar   beneden in een koude ovenvaste pan. Zet die op matig hoog vuur en laat de borst zachtjes bakken totdat het vel bruin is. Keer om en giet de honing over het vel; wrijf deze met een theelepel zachtjes in de insnijdingen. Zet de gebruinde eendenborst 5-8 minuten in de oven, afhankelijk van de dikte. (ik heb de eend in de grillpan gebakken en daarna in een voorverwarmd ovenschaaltje gedaan omdat ik bang was dat de steel van de grillpan de hitte van de oven niet aan zou kunnen)
Haal uit de oven; laat 5 minuten rusten en snijd in plakjes.
Kook de mie volgens de aanwijzingen op de verpakking en laat uitlekken. Meng er 1 theelepel van de sesamolie door om plakken te voorkomen. (ik snijd de mie met 2 messen in de pan wat kleiner zodat het beter mengt). 
 
Laat de olijfolie en de rest van de sesamolie heet worden in een wok of grote koekenpan. Roerbak het pepertje, de knoflook en gember 1 minuut op middelhoog vuur. Voeg de overige groenten toe en roerbak ze 3-4 minuten totdat ze zacht beginnen te worden. Giet er de helft van de mirin en sojasaus over en roerbak nog 2-3 minuten.
Doe de mie, de resterende mirin en sojasaus bij de groenten en schep alles om, zodat het bedekt wordt met mirin en sojasaus.
Schep in warme kommen, leg bovenop de plakjes eendenborst en strooi er de koriander over.
Bron: Home made van Tana Ramsay

Categorie: hoofdgerecht Tags: eend

Vorig bericht: « Kerrie van Midden-Java
Volgend bericht: Rendang van eieren (Padang) »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4. Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4.1 en @pippikramer in Bergen op Zoom. We gingen naar de kapper en het zwembad, lagen lui op de bank voor de beamer, kletsen bij, gingen naar de kringloop en aten dit heerlijke vis twaalfuurtje bij De Stadsburger.
Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De lumineuze nachten van kasteel de Haar namen ons mee naar een kerstfeest van vroeger tijden. Wij vonden het leuk. #kasteel #kasteeldehaar #weekend  #uitje #kerst #lumineuzenachten #Nederland #wegineigenland #kastelen
Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke de Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke deining; terug lekker rustig. Tussendoor 21000 stappen  kerstmarkt(je), winkels en Grainger market. En een overheerlijke cumberland sausage roll. Nu weer bijna thuis... #newcastle #minicruise #overbelastevoet #uitjemetmezelf #winkelen #uk #engeland #kerstmarkt
Instagram bericht 17998377955566467 Instagram bericht 17998377955566467
In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontz In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontzettend leuke museum. Het was eigenlijk bijvangst omdat we al iets leuks gedaan hadden en we het ondanks de wat lage verwachtingen even meepakten. We zijn er uiteindelijk ruim 1,5 uur binnen geweest en vonden het superleuk. Op de blog kun je er meer over lezen. Daar ontdek je dan gelijk waar die glazen blauwe bal voor bedoeld was.

#frameworkknittersmuseum #frameworkknitters #breimachinesenmeer #engels #cottages #vakantie #travel #uk #nottinghamshire #ruddington #breimuseum #beautiful #museum #topuitje
Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was voor Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was vooral druk en toeristisch, maar Alkmaar zelf is altijd wel even leuk. Lekker geluncht bij Klunder met een foccacia kip. Nou ja, een halve, want ik ruilde de helft met mijn zus voor een boterham met kroket 😃. 
#alkmaar #toeristineigenland #kaasmarkt #kaas #foccacia
@mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu log @mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu logeren @judith_4.1 en mijn moeder een paar nachten bij mij in Haarlem. Dus speel ik toerist in eigen stad en deden we een rondvaart en winkelen we ons daarna een slag in de rondte. Tussendoor lunchten we met een heerlijk visplateau bij @mlinhaarlem 

#Haarlem #toeristineigenstad #langweekend #Nederland #moeiehoeven #lunch #vis #food
In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis waar de reizende rechters verbleven. We zagen er o.a  een victoriaanse thermoskan en Maarten zat er in het badje van de rechter. Meer info staat nu online. Link in bio. #thejudge'slodging #Wales #travel #museum #travel #reizen #uk #grootbrittannië #rechters
Wat is een eigen moestuintje toch fijn. Snijbiet, Wat is een eigen moestuintje toch fijn. Snijbiet, komkommer en paarse spekbonen die je zelf hebt zien groeien zijn toch wel het aller aller lekkerst. #moestuin #oogst #moestuinieren #buiten #groente #healthy #gezondeten
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in