• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Eten en drinken in Krakau (Polen)

15 juli 2016 By Martine Reageer

We zijn inmiddels alweer een week terug van vakantie, maar het is hier akelig stil gebleven. Mijn computer bleek bij terugkomst gecrasht en het was nogal een toer om alles overgezet te krijgen naar een nieuwe computer. Maar nu ben ik weer zo op orde dat er eindelijk weer geblogd kan worden.Kleine domper op deze feestvreugde is wel dat er een sdkaartje kwijt is waar heel veel foto’s op staan. Ik begin bijna te denken dat die uit het vakje van mijn rugzak gevallen is ofzo, want ik heb nu alles wel zo’n beetje doorzocht. Bummer, want niet alleen mis ik nu veel foto´s, maar ik maak ook altijd foto´s van de namen van restaurants, interieur enz!! Gelukkig heb ik ook veel foto´s met mijn telefoon gemaakt, maar de kwaliteit is daar wel een stuk minder van.

Zoals jullie van mij gewend zijn na een vakantie, ga ik jullie eerst alles opdringen wat we gegeten en gedronken hebben. Onze reis begon in Krakau. We stonden op een camping vanwaar we met de bus en de tram in ongeveer een half uurtje in het centrum van Krakau konden zijn. Prima te doen dus. Het centrum van Krakau bestaat uit een prachtig groot plein met een relaxte sfeer. We hebben er een hele middag rondgehangen. Uiteraard had ik thuis al adresjes verzameld en bij de eerste stop werden we niet teleurgesteld.
 
 
 

Chocolate lounge Pijalnia Czekolady E.Wedel

Over Chocolate lounge Pijalnia Czekolady E.Wedel aan dat grote plein had ik gelezen dat ze er fantastische chocoladedrankjes hadden. Dat klopte. Op de kaart staan allerlei soorten chocolademelk, allemaal vers gemaakt met chocolade van topkwaliteit. De bonbons die we erbij bestelde waren ook uitstekend en na deze ijskoffie is Maarten direct verslaafd geraakt. Geen enkele ijskoffie erna was zo goed als deze. Bovendien heb je vanaf het terras uitstekend uitzicht op alle activiteiten op het plein.
 

Chocolate lounge Pijalnia Czekolady E.Wedel
Rynek Główny 46
31 – 017 Krakau

Sioux

 
Het eerste restauarant dat we hadden bedacht om te gaan lunchen bleek niet meer te bestaan, het tweede lag erg uit de route en uiteindelijk was het half 3 en moesten we NU eten. We doken op goed geluk een terras op aan het plein en dat bleek een prima keuze. Iets minder Pools dan we in de planning hadden, maar uitstekend eten, vriendelijke bediening en ook binnen zag het er erg gezellig uit. Het bleek een Amerikaans georiënteerd western restaurant te zijn en we hebben er heerlijk gegeten. De patat was krokant gebakken, het varkensvlees heerlijk gekruid en de burger was pittig en ontzettend mals. Er zaten lekkere gegrilde groenten bij het varkensvlees en we waren dik tevreden.
 
 
 



Sioux
Rynek Glowny 22,
Krakau 31-008

 

Starka Restaurant & Vodkas

 
Dag 2 waren we weer erg laat voor de lunch. We hadden het Schindlermuseum bezocht en gingen daarna naar de Joodse buurt om te eten. Het was weer rond half 3 en we hadden stevige trek. Omdat we de toeristische tentjes links wilden laten liggen liepen we nog een flinke tijd rond op zoek naar een leuk eettentje. Dat vonden we uiteindelijk in Starka, een eetcafe met een kaart vol Poolse gerechten. Maarten vond zijn maaltijd “wel aardig”, maar ik heb echt heerlijk gegeten. Botermalse runderwang met aardappeldumplings in een baconsaus. Omdat dat zo lekker was wilde ik ook nog wel een dessert. We deelden de walnotentaart, maar die viel wat tegen. We vonden de taart te nattig. De smaak was wel goed, maar de structuur stond ons niet zo aan. Maar al met al ben ik erg enthousiast over deze zaak. Bij de rekening kregen we nog een cranberrywodka die verrassend lekker was.
 
Runderwang in baconsaus met dumplings en geglaceerde wortelen
Eendenborst gemarineerd in sinaasappel en marjoraan met een balsamico/zwartebessen saus, geroosterde aardappels en rodekool met cranberries

Starka Restaurant & Vodkas
ul. Jozefa 14
Krakow – Kazimierz

Categorie: reizen, uit eten Tags: krakau, Polen

Vorig bericht: « Ovenfrites met gestoofde varkenswangen en bloemkool
Volgend bericht: Eten in Slowakije »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4. Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4.1 en @pippikramer in Bergen op Zoom. We gingen naar de kapper en het zwembad, lagen lui op de bank voor de beamer, kletsen bij, gingen naar de kringloop en aten dit heerlijke vis twaalfuurtje bij De Stadsburger.
Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De lumineuze nachten van kasteel de Haar namen ons mee naar een kerstfeest van vroeger tijden. Wij vonden het leuk. #kasteel #kasteeldehaar #weekend  #uitje #kerst #lumineuzenachten #Nederland #wegineigenland #kastelen
Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke de Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke deining; terug lekker rustig. Tussendoor 21000 stappen  kerstmarkt(je), winkels en Grainger market. En een overheerlijke cumberland sausage roll. Nu weer bijna thuis... #newcastle #minicruise #overbelastevoet #uitjemetmezelf #winkelen #uk #engeland #kerstmarkt
Instagram bericht 17998377955566467 Instagram bericht 17998377955566467
In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontz In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontzettend leuke museum. Het was eigenlijk bijvangst omdat we al iets leuks gedaan hadden en we het ondanks de wat lage verwachtingen even meepakten. We zijn er uiteindelijk ruim 1,5 uur binnen geweest en vonden het superleuk. Op de blog kun je er meer over lezen. Daar ontdek je dan gelijk waar die glazen blauwe bal voor bedoeld was.

#frameworkknittersmuseum #frameworkknitters #breimachinesenmeer #engels #cottages #vakantie #travel #uk #nottinghamshire #ruddington #breimuseum #beautiful #museum #topuitje
Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was voor Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was vooral druk en toeristisch, maar Alkmaar zelf is altijd wel even leuk. Lekker geluncht bij Klunder met een foccacia kip. Nou ja, een halve, want ik ruilde de helft met mijn zus voor een boterham met kroket 😃. 
#alkmaar #toeristineigenland #kaasmarkt #kaas #foccacia
@mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu log @mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu logeren @judith_4.1 en mijn moeder een paar nachten bij mij in Haarlem. Dus speel ik toerist in eigen stad en deden we een rondvaart en winkelen we ons daarna een slag in de rondte. Tussendoor lunchten we met een heerlijk visplateau bij @mlinhaarlem 

#Haarlem #toeristineigenstad #langweekend #Nederland #moeiehoeven #lunch #vis #food
In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis waar de reizende rechters verbleven. We zagen er o.a  een victoriaanse thermoskan en Maarten zat er in het badje van de rechter. Meer info staat nu online. Link in bio. #thejudge'slodging #Wales #travel #museum #travel #reizen #uk #grootbrittannië #rechters
Wat is een eigen moestuintje toch fijn. Snijbiet, Wat is een eigen moestuintje toch fijn. Snijbiet, komkommer en paarse spekbonen die je zelf hebt zien groeien zijn toch wel het aller aller lekkerst. #moestuin #oogst #moestuinieren #buiten #groente #healthy #gezondeten
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in