• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Risotto met champignons, kip en paprika

27 oktober 2017 By Martine Reageer

De foodblogswap van oktober bracht mij bij FoodFoozle van Maaike. Haar blog heeft een gevarieerd aanbod van recepten en ik heb best een tijdje zitten twijfelen wat ik zou maken. 
Het werd uiteindelijk deze risotto omdat ik toevallig bijna alle ingrediënten in restjesvorm in huis had en omdat we hier gek zijn op risotto. We konden er samen ruim gegeten en de volgende dag had ik in mijn eentje ook ruim genoeg aan het restant van de risotto. 
 
De eerste keer aten we het zonder en de tweede keer met de kruidenroomkaas. Ik vond de smaak van de risotto namelijk nog een beetje vlak en er lag toevallig nog een restje roomkaas in de koelkast. De smaak werd daardoor behoorlijk anders. Ik vond de roomkaas een lekkere toevoeging, maar als je het magerder wilt houden kun je natuurlijk ook wat extra kruiden toevoegen of een wat sterkere bouillon gebruiken om het nog wat op te peppen. Mijn bouillon had achteraf wel iets sterker van smaak gekund.
Bij Maaike thuis komt paprika door een paprika-antipathie van haar vriend niet op tafel, maar hier in huis wonen paprikafans. Ik verving de zongedroogde tomaat en een gedeelte van de champignons door paprika en dat vonden wij een goede keuze. We hebben er lekker van gegeten!

Risotto met champignons, kip en paprika

Ingrediënten voor 3 personen

  • 100 gram kastanjechampignons
  • 1 rode paprika
  • 1 gele paprika
  • 200 gram risottorijst
  • 300 gram kippendij
  • 2 teentjes knoflook
  • 1 gesnipperde ui
  • 500 ml paddenstoelenbouillon
  • 2 eetlepels gehakte peterselie
  • 100 gram fijn geraspte Parmezaanse kaas
  • 1 eetlepel oregano
  • peper en zout
  • 2 eetlepels olie
  • evt 3 eetlepels roomkaas met kruiden
Verhit 1 eetlepel olie in een koekenpan en fruit de gesnipperde ui op laag vuur. Voeg na een paar minuten de knoflook toe en bak even mee. Doe er dan de champignons en de paprika bij.

Snijd de kip in blokjes en bak ze in de resterende olie in een braadpan rondom bruin. Doe er dan de rijst bij en bak op laag vuur tot de korrels er glazig uitzien. Doe er dan het groentemengsel en de oregano bij en bestrooi met peper en zout.

Voeg dan geleidelijk de bouillon toe (ongeveer de hoeveelheid van een soeplepel per keer) en roer steeds tot de rijst de bouillon opgenomen heeft. Het is klaar als de rijst gaar is. let op dat de risotto niet te droog wordt. Doe er dan nog wat bouillon bij.
Roer de helft van de geraspte kaas en eventueel de roomkaas door de risotto en serveer met de peterselie en de rest van de kaas.

Categorie: rijst Tags: eenpansgerecht, foodblogswap, kip, risotto

Vorig bericht: « Gelukskoekjes
Volgend bericht: De maand van Duizend en 1 dag: oktober »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4. Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4.1 en @pippikramer in Bergen op Zoom. We gingen naar de kapper en het zwembad, lagen lui op de bank voor de beamer, kletsen bij, gingen naar de kringloop en aten dit heerlijke vis twaalfuurtje bij De Stadsburger.
Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De lumineuze nachten van kasteel de Haar namen ons mee naar een kerstfeest van vroeger tijden. Wij vonden het leuk. #kasteel #kasteeldehaar #weekend  #uitje #kerst #lumineuzenachten #Nederland #wegineigenland #kastelen
Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke de Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke deining; terug lekker rustig. Tussendoor 21000 stappen  kerstmarkt(je), winkels en Grainger market. En een overheerlijke cumberland sausage roll. Nu weer bijna thuis... #newcastle #minicruise #overbelastevoet #uitjemetmezelf #winkelen #uk #engeland #kerstmarkt
Instagram bericht 17998377955566467 Instagram bericht 17998377955566467
In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontz In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontzettend leuke museum. Het was eigenlijk bijvangst omdat we al iets leuks gedaan hadden en we het ondanks de wat lage verwachtingen even meepakten. We zijn er uiteindelijk ruim 1,5 uur binnen geweest en vonden het superleuk. Op de blog kun je er meer over lezen. Daar ontdek je dan gelijk waar die glazen blauwe bal voor bedoeld was.

#frameworkknittersmuseum #frameworkknitters #breimachinesenmeer #engels #cottages #vakantie #travel #uk #nottinghamshire #ruddington #breimuseum #beautiful #museum #topuitje
Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was voor Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was vooral druk en toeristisch, maar Alkmaar zelf is altijd wel even leuk. Lekker geluncht bij Klunder met een foccacia kip. Nou ja, een halve, want ik ruilde de helft met mijn zus voor een boterham met kroket 😃. 
#alkmaar #toeristineigenland #kaasmarkt #kaas #foccacia
@mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu log @mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu logeren @judith_4.1 en mijn moeder een paar nachten bij mij in Haarlem. Dus speel ik toerist in eigen stad en deden we een rondvaart en winkelen we ons daarna een slag in de rondte. Tussendoor lunchten we met een heerlijk visplateau bij @mlinhaarlem 

#Haarlem #toeristineigenstad #langweekend #Nederland #moeiehoeven #lunch #vis #food
In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis waar de reizende rechters verbleven. We zagen er o.a  een victoriaanse thermoskan en Maarten zat er in het badje van de rechter. Meer info staat nu online. Link in bio. #thejudge'slodging #Wales #travel #museum #travel #reizen #uk #grootbrittannië #rechters
Wat is een eigen moestuintje toch fijn. Snijbiet, Wat is een eigen moestuintje toch fijn. Snijbiet, komkommer en paarse spekbonen die je zelf hebt zien groeien zijn toch wel het aller aller lekkerst. #moestuin #oogst #moestuinieren #buiten #groente #healthy #gezondeten
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in