• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Hartige paastaart met zeevruchten, aardappel en doperwten

16 april 2014 By Martine 1 Reactie

Met pasen brunchen veel mensen tegenwoordig gezellig met familie of vrienden. Deze taart is prima geschikt als onderdeel van zo’n brunch, maar je zou hem ook heel goed ’s avonds op tafel kunnen zetten. De taart is ontstaan doordat ik geen zin had om boodschappen te gaan doen. Ik zocht eens een beetje door de vriezer en vond daar doperwten, wat bladerdeeg en een restje zeevruchten. Er lagen ook nog 3 aardappels en deze ingrediënten combineerde ik tot dit simpele taartje.
Ik vond deze combinatie boven verwachting lekker. Waarschijnlijk zijn Hollandse garnalen ipv de zeevruchten ook heel lekker. Je kunt eventueel nog wat dille of gerookt paprikapoeder door het eimengsel roeren voor nog meer smaak.

 

Hartige paastaart met zeevruchten, aardappel en doperwten

 

Ingrediënten

  • 3 aardappels
  • 5 velletjes bladerdeeg
  • flinke hand doperwten uit de vriezer
  • 100 gram zeevruchten uit de vriezer (ontdooid en goed uitgelekt)
  • 4 eieren
  • scheutje room
  • flinke eetlepel roomkaas met kruiden
  • peper en zout
  • flinke eetlepel paneermeel
  • wat boter om in te vetten en in te bakken
Verwarm de oven voor op 200 graden. Leg de velletjes bladerdeeg op je werkblad zodat ze kunnen ontdooien. Schil de aardappels, snijd ze in heel kleine blokjes en bak ze in ongeveer 10 minuten zachtjes gaar. Vet een vorm in (ik gebruikte een vlaaivorm van 20 cm) en bekleed die met het ontdooide bladerdeeg.
Prik met een vork gaatjes in de bodem en bestrooi met paneermeel. Dit doe je om te zorgen dat de bodem goed gaar wordt.
Klop de eieren los met de room, de kruidenkaas, de peper en het zout. Verdeel de blokjes aardappel, de doperwten en de zeevruchten over de bodem en giet het eimengsel eroverheen.
Bak in ongeveer 30 minuten goudbruin en gaar. Het eimengsel moet dan goed gestold zijn.

Categorie: hartige taart Tags: eenpansgerecht, oven, pasen

Vorig bericht: « Dip met avocado, zalm en truffelmayonaise
Volgend bericht: Broodpudding van kaneelbroodjes (of restjes paasbrood) »

Lees Interacties

Reacties

  1. Madelief Kriet

    16 april 2014 om 06:54

    ik lust die domme kipjes rauw
    doorluchtige taart
    kom nou maar door
    pront0, presto, snel een beetje

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Chester is een schattig plaatsje in Cheshire. Je h Chester is een schattig plaatsje in Cheshire. Je hebt er een soort galerijen  waarlangs op 2 verdiepingen winkeltjes en restaurants ed zitten. Ik had me verheugd op de overdekte markt, maar die viel een beetje tegen. Veel kraampjes waren leeg. Gelukkig waren er wel een aantal eethuisjes open. De pad thai op foto 2 smaakte uitstekend. Al was het zo veel dat we beter samen 1 portie hadden kunnen bestellen. 
#chester #cheshire #thaifood #stopping #uk #england #travel #reizen #food #vakantie
Toast met zalm en een granolabowl. Topontbijt bij Toast met zalm en een granolabowl. Topontbijt bij Bean & Cole in het leuke plaatsje Chester. 

#breakfast #ontbijt #granolabowl #toast #chester #travel #reizen #roadtrip #camping #uk #engeland
Als Maarten en ik uit eten gaan overleggen we bijn Als Maarten en ik uit eten gaan overleggen we bijna tijd of we de helft van onze maaltijd zullen wisselen. Zo kunnen we verschillende dingen proeven. Deze keer bestelden we tosti's in het gezellige binnentuintje van The Drovers in Builth Wells in Wales. Het wisselen pakte goed uit, want hoewel mijn bbqkip tosti prima was, was die van Maarten met tonijn nog net iets lekkerder. Ruil jij ook eten met anderen?

#lunch #tosti #toastedsandwich #Wales #holiday #travel #reizen #holiday #uk #builthwells #thedrovers #binnentuin #camping #food
Dagje Brighton. Heerlijk in de zon bij een strandt Dagje Brighton. Heerlijk in de zon bij een strandtent gezeten. De calamaris van de foto was heerlijk. Alleen jammer dat nog geen seconde na de foto een enorme meeuw het grootste gedeelte van de calamaris van het bord jatte. Ieuw!!!! De Thaise lunch hebben we gelukkig wel helemaal zelf kunnen verorberen. #brighton #lunch #calamaris #kutmeeuwen #thaifood #gigglingsquid #gigglingsquidbrighton  #uk #engeland #holiday #travel #reizen #beach #strand #zee #sea
Vandaag bezochten we Arundel Castle. Het is een be Vandaag bezochten we Arundel Castle. Het is een behoorlijk groot kasteel en omdat er een evenement was waren er veel leuke demonstraties. Tussendoor lunchten we met een tosti en een salade in het dorp. Prima dagje! #arundel #arundelcastle #lunch #holiday #uk #engeland #lulamaescafe #tosti #travel #kasteel
Onderweg naar Engeland aten we op de boot een burg Onderweg naar Engeland aten we op de boot een burger. De smaak was best ok, maar voor een goed buikgevoel was het een beetje te vet. Dikke plus was wel dat de chipottle saus niet op de burger zat, maar apart op het bord lag. Ik vind nl de hoeveelheid saus op een burger altijd te veel. Eten jullie je burger liever met veel saus of wil je het net als ik liever een beetje minder?

#burger #stenaline #beefburger #vakantie #3wekenkampereninhetvooruitzicht #travel #roadtrip #sauskwestie
Foodblogswap! Ik maakte een heerlijke clubsandwich Foodblogswap! Ik maakte een heerlijke clubsandwich tosti naar idee van @elisabethsmagazine. Die kun je in allerlei variaties maken en is superlekker. #foodblogswap #food #fbs #tosti #driedubbeletosti #foodblog #foodblogger #clubsandwich #clubsandwichtosti
ROLLENDE KEUKENS 2022. We waren er al vroeg zodat ROLLENDE KEUKENS 2022. We waren er al vroeg zodat het nog niet zo druk was. We deelden bao en bitterballen met eend, een wrap met kip en guacamole, een heerlijk stokbroodje buikspek en een verrukkelijk ijsje (mandarijn en citroen-basilicum) toe. #rollendekeukens #foodtrucks #foodtruckfestival #festival #food #buiteneten #eten #foodblogger #weekend
Voorgerechtje. Eindelijk weer met de vriendengroep Voorgerechtje. Eindelijk weer met de vriendengroep kamperen. Gelukkig is het stookverbod voorbij en kunnen we lekker bij een vuurtje. Op en top genieten!  #scoutingterrein #austerlitz #kokenophoutvuur #kamperen #food #eten #camping #friends #eengrootfeestje
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2022 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in