• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mailadres
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Kefir en kefircake

12 oktober 2016 By Martine Reageer

Kefir had voor mij lange tijd een hoog geitenwollensokkengehalte. Ik kan het me vooral van vroeger herinneren en dan associeer ik het met de eerste biologische winkels en vage plantjes in een pot op het aanrecht. Maar kefir is hip aan het worden. Het is me al een paar keer op een markt aangeboden in een proefglaasje en ook de Turk om de hoek heeft het in de schappen staan. Eigenlijk vind ik het nog best lekker ook. Het is een gefermenteerde drank met de dikte van dunne yoghurt en het smaakt een beetje fris, maar niet zo zuur als karnemelk. Het verschil met karnemelk en yoghurt is dat je in kefir gisten en meerdere soorten rechtsdraaiende bacteriën vindt die niet in karnemelk en yoghurt voorkomen. Het schijnt ook enorm goed voor je darmen je spijsvertering te zijn, dus dat is ook nog mooi meegenomen. Als je niet goed tegen lactose kunt kan kefir de lactosevertering bevorderen, waardoor kefir wellicht beter te verdragen is.

Er zijn 2 soorten kefir: waterkefir en melkkefir. Waterkefir is meer een soort frisse limonade, waar melkkefir meer een zuiveldrank is. Beide soorten worden gemaakt van een plantje en zijn vers of in gedroogde vorm te krijgen.

Op de vraag van Kefir.nl of ik eens melkkefir zou willen proberen om thuis te maken zei ik uit nieuwsgierigheid direct ja. Ik kreeg een zakje gedroogde kefir opgestuurd en ging aan de slag. In de verpakking zitten 3 kleinere zakjes, elk goed om een keer kefir van te maken. De inhoud van 1 zakje los je op in een liter houdbare melk (koemelk of sojamelk). Je laat dit dan 24 uur op kamertemperatuur staan. Daarna kun je het drinken. Van iedere liter kefir haal je 3 eetlepels kefir af waarmee je weer nieuwe kefir kan maken. Met 1 zakje kun je 4 tot 6 weken vooruit.

Ervaring

 

De kefir werd een dag later al geleverd met een prima beschrijving. Ik deed een zakje in houdbare melk en wachtte af. Na 24 uur konden we eindelijk proeven. Maarten vond het erg lekker en ik vond de smaak van de kefir op zich goed, maar persoonlijk drink ik hier toch niet zomaar een glas van weg. Dit heeft veel te maken met mijn enorme aversie tegen houdbare melk (iets met scoutingkampen van lang geleden). Ik zou het dus nog eens met een ander soort melk kunnen proberen.

Mogelijkheden

Je kunt natuurlijk nog veel meer met kefir doen dan het alleen puur drinken. Ik heb het deze keer in een cake gebruikt, maar zou er nog wel eens American pancakes of wafels mee willen bakken, Je kunt het verwerken in smoothies met banaan zodat het lekker zoet wordt of ijs mee maken.En als je brood bakt kun je eens kefir gebruiken ipv melk. Dus ook als je het niet puur wilt drinken zijn er legio mogelijkheden. Ik ben dus nog niet klaar met kefir.

Kefircake

Deze kefircake met kokos was erg lekker.

De oventijd kan iets afwijken. Terwijl ik 2 cakes in de oven had ging de oven ongemerkt uit. Hij gaf een foutmelding aan waarvan we nergens konden vinden wat er aan de hand was en hoe we het op moesten lossen. Uiteindelijk hebben we de stroom er even afgehaald en daarna deed hij het weer. Toen waren we wel een kwartier verder. Maar de oven deed het weer en de cakes waren gelukt. Hij was alleen wat minder gerezen, maar was gelukkig nog wel lekker smeuïg.

kefircake

Ingrediënten

  • 3 eieren
  • 250 gram zelfrijzend bakmeel
  • 175 gram zachte boter
  • 200 gram fijne kristalsuiker
  • 1,5 theelepel vanille-extract
  • 0,5 theelepel zout
  • 250 ml kefir op kamertemperatuur
  • 50 gram gemalen hazelnoten
  • 75 gram geraspte kokos
  • 40 gram rozijnen
  • 1 eetlepel custard
  • 3 eetlepels bruine rum

Extra
  • 3 eetlepels room
  • 2 eetlepels kokos
Verwarm de oven voor op 180 graden. Week de rozijnen een kwartiertje (of langer) in de rum.
Mix de boter en de suiker tot een licht en luchtig mengsel. Klop er dan 1 voor 1 de eieren door. Doe het zout bij het zelfrijzend bakmeel. Voeg dan om en om steeds een beetje karnemelk en zelfrijzend bakmeel bij je beslag en roer het intussen voorzichtig door. Laat de rozijnen even goed uitlekken, meng ze met de custard en roer ze samen met de gemalen hazelnoten en de kokos door het beslag.
Bak de cake in ongeveer 30 – 40 minuten gaar. Controleer de gaarheid door met een satéprikker in de cake te prikken. Als er geen beslag meer aan kleeft is de cake gaar.

Als je zelf met kefir aan de slag wilt kun je eens kijken op de site van kefir.nl. 
Ik hebdit product toegestuurd gekregen, maar de meningen in dit artikel zijn geheel van mezelf.

Categorie: dranken, taart, koek en zoet Tags: cake, producten

Vorig bericht: « Kung pao chicken
Volgend bericht: Tosti met grote garnalen en kruidenboter »

Lees Interacties

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Instagram

🥂🥂🥂🥂🥂🥂🥂Happy new year!🥂 🥂🥂🥂🥂🥂🥂🥂Wij  hadden een behoorlijk wat rustigere jaarwisseling dan normaal. In plaats van een avond met een grote groep vrienden brachten wij deze keer oudejaarsavond door bij mijn moeder. We reden ook voor het eerst sinds jaren vanuit Dordrecht rond 1 uur weer naar huis. Onderweg stuitten we op potdichte mist waardoor we ineens niet harder dan 20 km per uur reden op de A4. Maar rond half  3 lagen we dan toch veilig in bed. Oliebollen van een paar dagen oud zijn niet meer zo lekker dus maakten we vanmorgen geheel volgens de trend oliebollenwentelteefjes. En die vinden wij eigenlijk lekkerder dan een gewone oliebol 😀. Het is heel simpel: 
Snijd de oliebollen in plakjes en week die in een mengsel van losgeklopt ei en een flinke scheut melk. Smelt wat boter in de koekenpan en bak de plakjes daarin goudbruin. Bestrooi ze evt nog met wat kaneel. Eet ze met wat poedersuiker.  Eet smakelijk 😀 #oliebollen #wentelteefjes #oliebollenwentelteefjes #jaarwisseling #ontbijt #breakfast #lunchkanook #zoet #recept #instafood #weekend #food #foodblog #foodlover #foodblogger
Oliebollen met rum uit de oven. Voor de foodblogs Oliebollen met rum uit de oven.  Voor de foodblogswap van december maakte ik deze oliebollen. Net iets minder vet dan uit de frituur en toch heel lekker. Door de rum ook nog net een beetje anders dan normaal🙂. Bakken jullie zelf oliebollen met oud en nieuw? #oliebol #oliebollen #rum #foodybox #ronabuelo #kroonophetwerk #fbs #foodblogswap #pienskeuken #oudennieuw #jaarwisseling #oudejaarsavond
Dit lekkere bierpakket van @scheldebrouwerij won i Dit lekkere bierpakket van @scheldebrouwerij won ik vorige week bij @myhappykitchennl Het werd precies op tijd voor kerst bezorgd dus ik vermoed dat @mwemelsfelder in de komende dagen wel een biertje opentrekt.  Dank dus namens hem. #bier #bierpakket #weekend #gewonnen #scheldebrouwerij #zeezuiper #ginnegapper @misspublicitynl #bierbrouwerij
Deze meringues met chocolade en pepermunt zijn zo Deze meringues met chocolade en pepermunt zijn zo lekker dat je ze beter op het allerlaatste nippertje kunt maken. Behalve als je heel veel discipline hebt. Dan maak ze juist wel van te voren, want ze zijn luchtdicht heel lang te bewaren. #meeingue #meringues #fransemeringue #schuim #schuimpjes #foodybox #wilhelminapepermunt #pepermunt #mint #munt #zoet #sweet #kerst #kerstmis #bijdekoffie #bijdethee #kroonophetwerk
Deze week ontving ik de bomvolle foodybox kerst. H Deze week ontving ik de bomvolle foodybox kerst. Het is zo leuk om steeds nieuwe producten te ontdekken. Ik denk dat we vandaag lunchen met een plantaardige burger. #foodybox #foodyboxkroonophetwerk #gekregen #Berrybrothers #iloveyouberrymuch #Rodebessen #wilhelmina #snoep #ElkeMelk #melk #koe #stegeman #vegetarisch #burgers #vaneigenbodem  #seizoensgroente #bonnemaman #meerfruitmindersuiker #ministryofspicybusiness #bajeskoffie #zuiverekoffie #socialimpact #lostaqueros #lindt #ronabuelo #abuelo12 #barefootwine #servero #natuurlijkdelekkerste
Deze blondies met speculoos en kruidnoten gingen e Deze blondies met speculoos en kruidnoten gingen erin als koek! Heerlijk comfortfood op een koude dag met een grote kom hete thee. Dat hadden we dan even niet bij de hand op het moment dat ik ze op een winderige parkeerplaats aan mijn collega’s voorschotelde, maar ze waren wel heel erg lekker.  Ik maakte ze naar aanleiding van de #swiepswoepswap van @mandyandmore. Ik kreeg @slowfoody toegewezen om iets van te maken. Daar werd ik enthousiast van wat Hilde heeft meer dan genoeg heerlijke recepten op haar blog staan. Het recept voor deze Sinterklazige blondies staat nu online. #blondies #speculoos #kruidnoten #zoet #sint #sinterklaas #pepernotenzijngeenkruidnoten #december #jaikweetdathetnunognovemberis #bakken #weekend
Zaterdag is het Halloween. Niet dat ik daar iets a Zaterdag is het Halloween. Niet dat ik daar iets aan doe, maar ik vind hapjes in thema altijd wel erg leuk. Wegens tijdgebrek (ok en geen zin) werden het er wat minder dan gepland, maar deze sprookjes vielen toch wel erg in de smaak. Gaan jullie iets doen aan Halloween? #halloween #spookjes #bloggen #blogger #snack #snacken #instafood #pretzels #spooky #schattig
Straks even naar een jarige cliënt die een tijd g Straks even naar een jarige cliënt die een tijd geleden zo blij werd van mijn rendang. Hoeft hij gelijk weer 3 keer niet te koken. En het restant eten we vanavond lekker zelf😀. Wat eten jullie vanavond? #eten #food #rendang #dinner #gift
Kokosmakronen voor de door @mandyandmore georgani Kokosmakronen voor de door @mandyandmore  georganiseerde #swiepswoepswap van september. Ik maakte deze heerlijke hazelnootmakronen van @cookies_and_carrotsticks. Een perfect recept voor als je een paar eiwitten over hebt. Ze zijn supersnel gemaakt en ik vind ze echt heel lekker! Wil je meer weten over de makronnen of de swiepswoepswap? Kijk dan snel op de blog. #swiepswoepswap #makronen #noten #hazelnoten #hazelnootmeel #amandelen #amandelmeel #overgebleveneiwitten #bakken #zoet #food #foodblog #foodblogger #instafood #hazelnootmakronen
Volgen op Instagram
KokenKoken

Archief

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2021 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in