• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Omelette aux escargots

30 oktober 2016 By Martine Reageer

Natuurlijk is dit gewoon een omelet met slakken, maar omelette aux escargots klinkt voor veel mensen misschien aantrekkelijker. Het weekend van Halloween is uitermate geschikt om eens heldhaftig iets te proberen wat je normaal niet zou doen. Of je doet een skeletpak aan en jaagt je bezoek de stuipen op het lijf met dit gerecht. Ook leuk. Maar ik denk dat je aangenaam verrast wordt. Je zou er nog een paar champignons doorheen kunnen bakken om het minder eng te maken.
Zelf word ik alleen maar blij van slakken. Ik kocht vorig jaar in Frankrijk 2 blikjes met 24 slakken,waar ik nog steeds niets mee gedaan had. Tot ik de foodybox binnenkreeg met een setje kruiden van Simply Spices. Daar zat een buisje kruiden (Bob’s green garden) tussen waarvan ik verwachtte dat ze goed pasten bij slakken en ei. Dus aten we als lunch een heerlijke omelet met slakken. De kruiden combineerden inderdaad een goed, maar je kunt er ook persillade voor gebruiken of de slakken bakken in een beetje kruidenboter.

Omelette aux escargots

Ingrediënten voor 2 personen

  • 4 eieren
  • 1 blikje slakken (24 stuks)
  • 1 bosuitje
  • 1 sjalotje
  • 1 teentje knoflook
  • kruiden (naar keus Bob’s green garden, persillade, mix van peterselie, knoflook, peper en zout)
  • 2 eetlepels gehakte peterselie
  • klontje boter om in te bakken
  • peper en zout
Kluts de eieren met een beetje peper en zout. Roer er het grootste gedeelte van de peterselie door en houd de rest achter als garnering.
Snipper het sjalotje en het teentje knoflook en bak ze in een beetje boter. Bak het geklutste ei waarbij je de pan af en toe een beetje heen en weer beweegt. De omelet wordt zo iets luchtiger. Laat even rustig bakken en doe intussen de slakken bij het mengsel in de andere pan. Bestrooi ruim met de kruiden en wat peper. Laat rustig bakken tot de omelet bijna gestold is. Doe het slakkenmengsel op een helft van de omelet en klap de andere helft van de omelet er overheen. Laat nog even bakken tot de omelet bijna helemaal gestold is. Laat hem dan op een bord glijden, bestrooi met de achtergehouden peterselie en serveer direct. Erg lekker met toast met (gezouten) boter.

Wil je de slakken met kruidenboter in een huisje presenteren? Kijk dan even hier.

Het kruidenmengsel kreeg ik in de foodybox van Kroon op het Werk. De mening over het product is geheel van mijzelf.

Categorie: lunch

Vorig bericht: « Bananencake met amandel en crème d’ipomée
Volgend bericht: Review: Sirocco van Sabrina Ghayour »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Een molen waar houten klossen voor bijv. katoen ge Een molen waar houten klossen voor bijv. katoen gemaakt worden. We hadden een beetje onze twijfels of dat interessant zou zijn. Het bleek een fantastisch uitje. We zagen het hele proces van boomstam tot klosje en de hele werkplaats zag eruit alsof er nog dagelijks gewerkt wordt. Dat is ook wel een klein beetje zo, want alle machines werken nog en werden tijdens de rondleiding gedemonstreerd. #stottparkbobbinmill #mill #holiday #travel #reizen #ambachten #museum #houtenklosjes #uk #lakedistrict #engeland #vakantie #roadtrip
Chester is een schattig plaatsje in Cheshire. Je h Chester is een schattig plaatsje in Cheshire. Je hebt er een soort galerijen  waarlangs op 2 verdiepingen winkeltjes en restaurants ed zitten. Ik had me verheugd op de overdekte markt, maar die viel een beetje tegen. Veel kraampjes waren leeg. Gelukkig waren er wel een aantal eethuisjes open. De pad thai op foto 2 smaakte uitstekend. Al was het zo veel dat we beter samen 1 portie hadden kunnen bestellen. 
#chester #cheshire #thaifood #stopping #uk #england #travel #reizen #food #vakantie
Toast met zalm en een granolabowl. Topontbijt bij Toast met zalm en een granolabowl. Topontbijt bij Bean & Cole in het leuke plaatsje Chester. 

#breakfast #ontbijt #granolabowl #toast #chester #travel #reizen #roadtrip #camping #uk #engeland
Als Maarten en ik uit eten gaan overleggen we bijn Als Maarten en ik uit eten gaan overleggen we bijna tijd of we de helft van onze maaltijd zullen wisselen. Zo kunnen we verschillende dingen proeven. Deze keer bestelden we tosti's in het gezellige binnentuintje van The Drovers in Builth Wells in Wales. Het wisselen pakte goed uit, want hoewel mijn bbqkip tosti prima was, was die van Maarten met tonijn nog net iets lekkerder. Ruil jij ook eten met anderen?

#lunch #tosti #toastedsandwich #Wales #holiday #travel #reizen #holiday #uk #builthwells #thedrovers #binnentuin #camping #food
Dagje Brighton. Heerlijk in de zon bij een strandt Dagje Brighton. Heerlijk in de zon bij een strandtent gezeten. De calamaris van de foto was heerlijk. Alleen jammer dat nog geen seconde na de foto een enorme meeuw het grootste gedeelte van de calamaris van het bord jatte. Ieuw!!!! De Thaise lunch hebben we gelukkig wel helemaal zelf kunnen verorberen. #brighton #lunch #calamaris #kutmeeuwen #thaifood #gigglingsquid #gigglingsquidbrighton  #uk #engeland #holiday #travel #reizen #beach #strand #zee #sea
Vandaag bezochten we Arundel Castle. Het is een be Vandaag bezochten we Arundel Castle. Het is een behoorlijk groot kasteel en omdat er een evenement was waren er veel leuke demonstraties. Tussendoor lunchten we met een tosti en een salade in het dorp. Prima dagje! #arundel #arundelcastle #lunch #holiday #uk #engeland #lulamaescafe #tosti #travel #kasteel
Onderweg naar Engeland aten we op de boot een burg Onderweg naar Engeland aten we op de boot een burger. De smaak was best ok, maar voor een goed buikgevoel was het een beetje te vet. Dikke plus was wel dat de chipottle saus niet op de burger zat, maar apart op het bord lag. Ik vind nl de hoeveelheid saus op een burger altijd te veel. Eten jullie je burger liever met veel saus of wil je het net als ik liever een beetje minder?

#burger #stenaline #beefburger #vakantie #3wekenkampereninhetvooruitzicht #travel #roadtrip #sauskwestie
Foodblogswap! Ik maakte een heerlijke clubsandwich Foodblogswap! Ik maakte een heerlijke clubsandwich tosti naar idee van @elisabethsmagazine. Die kun je in allerlei variaties maken en is superlekker. #foodblogswap #food #fbs #tosti #driedubbeletosti #foodblog #foodblogger #clubsandwich #clubsandwichtosti
ROLLENDE KEUKENS 2022. We waren er al vroeg zodat ROLLENDE KEUKENS 2022. We waren er al vroeg zodat het nog niet zo druk was. We deelden bao en bitterballen met eend, een wrap met kip en guacamole, een heerlijk stokbroodje buikspek en een verrukkelijk ijsje (mandarijn en citroen-basilicum) toe. #rollendekeukens #foodtrucks #foodtruckfestival #festival #food #buiteneten #eten #foodblogger #weekend
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2022 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in