• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Pasta met paddenstoelen en kip

4 februari 2014 By Martine 2 Reacties

Dit pastagerecht ontstond doordat de vriezer een nacht op een kier had gestaan. De inhoud bleek nog te redden, maar de vriezer moest wel snel ontdooid. Op zo’n moment blijkt maar weer eens hoeveel er eigenlijk ongemerkt toch weer in de vriezer ligt waarvan je geen weet meer hebt en blijkt zo’n tegenslagje toch best nuttig. Bovendien is de vriezer nu weer lekker schoon en gesorteerd. In een van de lades vond ik een zakje met kippendij. Gecombineerd met het restje Danish Blue dat ik overhield na het maken van deze hartige taart en een restje rauwe ham werd dat onderdelen van deze pastaschotel. Gaat hier zeker vaker op tafel komen.

Pasta met paddenstoelen en kip

 

Ingrediënten voor 2 personen

  • 200 gram verse pasta (uit koelvak)
  • 200 gram gemengde paddenstoelen
  • 2 sjalotjes
  • 1 teen knoflook
  • 50 gram Danish blue
  • 25 gram gesnipperde rauwe ham (of ontbijtspek)
  • 1 dl kippenbouillon
  • 1 dl slagroom
  • 200 gram kippendij
  • handje geraspte Parmezaanse kaas
  • olijfolie om in te bakken
  • 1 eetlepel gehakte tijm (vers)
  • 1 eetlepel gehakte rozemarijn (vers)
  • (versgemalen) peper en zout
Snipper de sjalotjes en de knoflook fijn en bak ze een paar minuten in wat olie. Snijd de paddenstoelen in stukken en bak ze samen met de ham en de kruiden mee tot de paddenstoelen bijna gaar zijn. Roer de bouillon en de slagroom erdoor en laat 10 minuten heel zachtjes koken. Kook intussen de pasta gaar.
Verwarm de oven voor op 200 graden. Bak de in stukjes gesneden kippendij gaar in wat olie en doe ze bij de saus. Verkruimel de Danish blue en roer de stukjes door de saus.
Vet een ovenschaal in met wat boter en de de pasta en de saus in de schaal. Strooi de Parmezaanse kaas erover en zet de ovenschaal 10 minuten in de oven tot de kaas gesmolten is.

Categorie: Pasta en pizza Tags: eenpansgerecht, oven

Vorig bericht: « Hartige taart met champignons, prei en pompoen
Volgend bericht: IJs met whiskey (maar whisky kan ook) »

Lees Interacties

Reacties

  1. Anoniem

    1 augustus 2014 om 15:53

    Misschien bij vermelden voor hoeveel personen dit betreft. Na correctie mag wat mij betreft deze comment verwijderd worden

    Beantwoorden
  2. Martine

    2 augustus 2014 om 16:10

    Ik maak al mijn recepten voor 2 personen. Als er over is eten we het later nog een keer; ik vries een gedeelte in of ik deel het uit. Als een recept voor meer personen is vermeld ik dit over het algemeen.

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beet Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beetje winkelen, bijkletsen, uitgebreid lunchen en een rondje kunsthal. #Rotterdam #roffa #lunch #apartt #clubsandwich #kunsthal #patriciapiccinini
Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4. Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4.1 en @pippikramer in Bergen op Zoom. We gingen naar de kapper en het zwembad, lagen lui op de bank voor de beamer, kletsen bij, gingen naar de kringloop en aten dit heerlijke vis twaalfuurtje bij De Stadsburger.
Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De lumineuze nachten van kasteel de Haar namen ons mee naar een kerstfeest van vroeger tijden. Wij vonden het leuk. #kasteel #kasteeldehaar #weekend  #uitje #kerst #lumineuzenachten #Nederland #wegineigenland #kastelen
Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke de Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke deining; terug lekker rustig. Tussendoor 21000 stappen  kerstmarkt(je), winkels en Grainger market. En een overheerlijke cumberland sausage roll. Nu weer bijna thuis... #newcastle #minicruise #overbelastevoet #uitjemetmezelf #winkelen #uk #engeland #kerstmarkt
Instagram bericht 17998377955566467 Instagram bericht 17998377955566467
In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontz In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontzettend leuke museum. Het was eigenlijk bijvangst omdat we al iets leuks gedaan hadden en we het ondanks de wat lage verwachtingen even meepakten. We zijn er uiteindelijk ruim 1,5 uur binnen geweest en vonden het superleuk. Op de blog kun je er meer over lezen. Daar ontdek je dan gelijk waar die glazen blauwe bal voor bedoeld was.

#frameworkknittersmuseum #frameworkknitters #breimachinesenmeer #engels #cottages #vakantie #travel #uk #nottinghamshire #ruddington #breimuseum #beautiful #museum #topuitje
Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was voor Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was vooral druk en toeristisch, maar Alkmaar zelf is altijd wel even leuk. Lekker geluncht bij Klunder met een foccacia kip. Nou ja, een halve, want ik ruilde de helft met mijn zus voor een boterham met kroket 😃. 
#alkmaar #toeristineigenland #kaasmarkt #kaas #foccacia
@mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu log @mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu logeren @judith_4.1 en mijn moeder een paar nachten bij mij in Haarlem. Dus speel ik toerist in eigen stad en deden we een rondvaart en winkelen we ons daarna een slag in de rondte. Tussendoor lunchten we met een heerlijk visplateau bij @mlinhaarlem 

#Haarlem #toeristineigenstad #langweekend #Nederland #moeiehoeven #lunch #vis #food
In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis waar de reizende rechters verbleven. We zagen er o.a  een victoriaanse thermoskan en Maarten zat er in het badje van de rechter. Meer info staat nu online. Link in bio. #thejudge'slodging #Wales #travel #museum #travel #reizen #uk #grootbrittannië #rechters
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in