• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Popcorn met gerookt paprikapoeder en selderijzout

11 maart 2016 By Martine 3 Reacties

Er zijn tegenwoordig veel smaken kant en klare popcorn te koop. Misschien zijn ze nog wel lekker ook? Maar waarom zou je je smaakjes popcorn niet gewoon zelf maken? Ik maakte deze popcorn met met een beetje pit door er gerookt paprikapoeder en selderijzout over te strooien. De hoeveelheden zijn een beetje naar smaak. Ik gebruik als regel dat ik de bodem van de pan grotendeels (dus niet helemaal, dan poffen ze niet meer allemaal) bedek met maiskorrels. De kruiden meng ik in een kommetje en ik gebruik dan de hoeveelheid die ik lekker vind. Uitproberen dus.

Als je geen (pittig) gerookt paprikapoeder hebt kun je ook gewoon paprikapoeder gebruiken.

Popcorn

Ingrediënten

  • 1 eetlepel zonnebloemolie
  • 50 gram pofmais
  • 0,5 theelepel paprikapoeder
  • 1 theelepel selderijzout
Verwarm de olie met 2 maiskorrels in een pan (liefst met dikke bodem) op middelhoog vuur. Doe de deksel op de pan en wacht tot de korrels poffen. Haal ze uit de pan en strooi de overige mais in de pan. Deksel erop en dan kan het poffen beginnen. Een glazen deksel is natuurlijk het leukst, want dan zie je wat er gebeurt in de pan. Meng intussen de paprikapoeder met het selderijzout. Schud de pan af en toe een beetje en wacht tot het poffen bijna stopt. De pan is dan ook meestal gewoon vol. Als je te lang wacht verbrandt de popcorn. Doe de popcorn in een kom en strooi het kruidenmengsel erover.

Categorie: borrelhapje Tags: popcorn

Vorig bericht: « Voorgerecht met zalm en avocado
Volgend bericht: Zalmrolletjes »

Lees Interacties

Reacties

  1. Anke Morreel

    11 maart 2016 om 08:03

    http://donnacaramella.blogspot.be/2014/11/palomitas-con-pimenton-popcorn-met.html 🙂
    Verslavend!

    Beantwoorden
  2. Martine - Duizenden1dag

    11 maart 2016 om 08:10

    Zeker verslavend! Wat een prachtig blikje op jouw foto!

    Beantwoorden
  3. Anke Morreel

    12 maart 2016 om 09:04

    😉 er zijn heel veel mooie blikjes… in juni ga ik terug naar Extremadura, de regio van de Pimenton.
    Daar zie je echt alle soorten blikjes van alle producenten.

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Onderweg naar Cirque du soleil aten we erg lekker Onderweg naar Cirque du soleil aten we erg lekker bij Hart van Sluis in Sluis.
#Sluis #hartvansluis #dinner #food #gambakroketjes #schol #kabeljauw #pannacotta #blondie
Van woensdag t/m zondag logeren @judith_4.1 en ik Van woensdag t/m zondag logeren @judith_4.1 en ik bij mijn moeder. Ze is net een paar dagen uit het ziekenhuis waar ze met de behandeling voor CLL (chronische lymfatische leukemie) begonnen is. Best ingrijpend allemaal dus lunchten we vandaag voor de gezelligheid buiten de deur bij Khotinsky in Dordrecht.
#khotinsky #lunch #dordrecht #kroketten
Eindelijk weer eens lekker ondergedompeld in theat Eindelijk weer eens lekker ondergedompeld in theatersferen. Romeo en Julia in het Steengroevetheater in Winterswijk. Het was weer heel bijzonder! #theater #romeoenjulia #kamperen #theatervoorstelling #steengroeve #winterswijk #buiten #ikhouervan #theaterboost
Logeren bij je zus en dan verwend worden met een h Logeren bij je zus en dan verwend worden met een heerlijk bord pad thai 🥰
#padthai #logeren #thaifood #voorhaarzonderkoriandervoormijmet
In Maun (Botswana) aten we bij Marc's Eatery. Er In Maun (Botswana) aten we bij Marc's  Eatery. Er hangt daar een erg ontspannen, gezellige sfeer en het eten was heerlijk. We begonnen net slakken en pissaladiere. Daarna aten we kuduhamburger en steak. We sloten af met serehijs.

#botswana #travel #food #Meat #slakken #dinner #kudu #burger #Reizen #eten #icecream #ijs #africa #Afrika
De meerkatten bij de Ntwetwe pan (een grote zoutpa De meerkatten bij de Ntwetwe pan (een grote zoutpan in Botswana) klimmen graag hoog om het gevaar aan te kunnen bespeuren en zijn niet schuw. 
#meerkat #meerkatten #wildlife #botswana #africa #afrika #travel #reizen #travelling #holiday #animals #dieren #dierophoofd
Planet Boabab bij Gweta in Botswana. Ons onderkome Planet Boabab bij Gweta in Botswana. Ons onderkomen voor de komende 2 nachten. Het zwembad is steenkoud, maar erg fijn. Morgenochtend vertrekken we om 6 uur naar de zoutpan Ntwetwe om de pan te zien, meerkatten te spotten en quad te rijden.
#botswana #planetboabab #africa #Afrika #gweta #swimmingpool #travel #reizen #roadtrip
De laatste 2 dagen zaten we in Kasane naast de riv De laatste 2 dagen zaten we in Kasane naast de rivier de Chobe. We zagen er ontelbare olifanten, 2 leeuwen, een giraffe, mangoesten, nijlpaarden, kudus, buffels en meer. We deden er 2 riviercruise en een gamedrive. 
Het meest bijzonder was de kudde overzwemmende olifanten tijdens een rivercruise. We zagen ze vlak voor ons neus het water in- en later weer uitgaan. Nu gaan we door naar Gweta; een rit van ongeveer 4,5 uur.

#elephant #olifant #leeuw #lion #rivercruise #gamedrive #safari #chibe #choberiver #africa #Afrika #botswana #travel #holiday
Gisterenavond hadden we een fantastische sunsetcru Gisterenavond hadden we een fantastische sunsetcruise op de kavangorivier. We zagen 2 krokodillen en een heleboel nijlpaarden.
De laatste foto is van onze nieuwe lokatie: camp Kwando. Een prachtige lodge op palen met een heerlijk terras aan de rivier.
#hippos #nijlpaarden #lodge #krokodil #crocodile #namibie #namibia #Africa
#Afrika #travel #travelling #reizen #vakantie #holiday #campkwando #sunsetcruise
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • De baan van
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in