Door omstandigheden gingen wij dit weekend niet mee kamperen, maar omdat wij het onszelf niet wilden aandoen het hele weekend te missen reden wij zaterdagmiddag naar Baarn om ons bij de vriendenclub te voegen. Het plan was om een hertenstoofpot te maken met boleten uit het bos.
Het recept dat ik jullie hier geef is een richtlijn. Hoeveelheden doen er niet echt toe en kooktijden waren zeer afhankelijk van hoe hoog het houtvuur werd opgestookt. Van langzaam stoven en pruttelen is niet echt sprake geweest, maar het vlees was erg lekker mals. We aten er brood bij omdat niemand op de rijst had gelet. Die was dus aangebrand.
Allereerst sneden we het vlees en de groenten. We hadden de zelfgeplukte boleten (die van kleur veranderen als je ze snijdt, heel bizar), hertenvlees, knoflook, ui, wortel, bleekselderij, prei en champignons.
We deden eerst het in stukken gesneden vlees in de pan met wat hete olie.
Daarna gingen de groenten erbij.
De boleten en champignons werden eerst in een koekenpan gebakken en daarna in de stoofschotel gedaan. Voor wat extra vocht kun je wijn, water of bouillon toevoegen.
Het pruttelde soms wel heel hard; een houtvuur is al snel erg heet.
De stoofpot was heerlijk en het bleef nog lang gezellig:
Dankjewel. Het was ook erg lekker.
Ziet er lekker uit!
The Food Junk