• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar

Duizenden1dag

  • home
  • Categorieën
  • Reizen
  • Over mij
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter

Vegetarische ovenschotel met pastinaak en linzen

29 februari 2020 By Martine 2 Reacties

Aan tafel bij Anna is een blog vol lekkere en gezonde recepten. Bijzonder aan haar blog is dat ze ook recepten voor de sous-vide plaatst. Die heb ik helaas (nog) niet, maar mocht jij er wel een hebben dan weet je ze nu te vinden.

Ik koos voor deze vegetarische ovenschotel met pastinaak en linzen. Om een eigen tintje aan het recept te geven verving ik de pastinaak door bloemkoolstamppot, maar die was eigenlijk te grof om als toplaag te gebruiken. Met een fijne bloemkoolpuree was het denk ik wel heel lekker geweest, maar een volgende keer neem ik toch maar pastinaak. De onderlaag met de linzen en de paddenstoelen was erg lekker! Ik gebruikte linzen uit blik, maar je kunt ze natuurlijk ook vervangen door linzen die je zelf kookt.

Je kunt deze ovenschotel prima al een dag eerder klaarmaken en in de oven opwarmen (ongeveer een half uur op 200 graden; afdekken met aluminiumfolie als het te hard gaat). Altijd handig op een dag dat je weinig tijd of zin hebt om te koken.

vegetarische ovenschotel met pastinaak en linzen

Vegetarische ovenschotel met pastinaak en linzen

Ingrediënten voor 2 personen

  • 350 gram pastinaak
  • 310 gram linzen uit blik
  • 1 blikje tomatenblokjes
  • 250 gram kastanje champignons
  • 2 portobello’s
  • 6 takjes tijm (plus 2 takjes als garnering)
  • 1 ui
  • 2 teentjes knoflook
  • 200 gram geraspte kaas
  • 50 gram Parmezaanse kaas
  • 20 gram roomboter
  • 2 eetlepels paneermeel
  • 2 eetlepels zonnebloemolie

Snijd de paddenstoelen in plakjes en bak ze in een eetlepel zonnebloemolie in een ruime braadpan (liefst met dikke bodem) op hoog vuur in ongeveer 8 minuten gaar. Schep ze regelmatig om. Rits de blaadjes van de takjes tijm en meng ze met de paddenstoelen. Haal de paddenstoelen uit de pan en zet ze tot gebruik apart in een kommetje.

Snipper de ui en de knoflook. Fruit de ui 5 minuten zachtjes en doe de knoflook er de laatste minuut bij. Voeg de tomatenblokjes toe en laat het geheel ongeveer 15 minuten zachtjes inkoken.

Verwarm de oven voor op 195 graden.

Schil intussen de pastinaak en snijd ze in grove stukken. Kook de pastinaak in een pan met water en een snufje zout in 20 minuten gaar.Giet de pastinaken af en stamp ze met een puree stamper tot puree. Maak er met de melk, de boter en de parmezaan een smeuïge puree van en breng op smaak met zout en peper.

Doe de gebakken champignons en de gekookte linzen bij het tomatenmengsel en roer goed door.Verdeel het linzen mengsel over de bodem van een ovenschaal. Verdeel daar de pastinaakpuree overheen en strijk glad.

Meng de geraspte kaas en het paneermeel door elkaar en verdeel het mengsel over de pastinaakpuree. Strooi als laatste de tijmblaadjes over de ovenschotel.

Zet de ovenschotel gedurende 25 minuten in de oven tot de bovenkant mooi bruin en krokant is.

Categorie: hoofdgerecht Tags: oven, ovenschotel, vegetarisch

Vorig bericht: « Tosti met brie,ontbijtspek, rucola en tijm
Volgend bericht: De maand van Duizend en 1 dag: februari »

Lees Interacties

Reacties

  1. W. Lugtenburg

    18 februari 2021 om 19:24

    Vandaag, 18-02-2021 deze schotel geprobeerd en…..tot volle tevredenheid! Heel lekker en prima
    van smaak. We gaan deze zeker nog een keer maken.

    Beantwoorden
    • Martine

      18 februari 2021 om 21:09

      Leuk om te horen dat het recept in de smaak viel!

      Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Instagram

Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beet Gezellig dagje Rotterdam met vriendin Nienke. Beetje winkelen, bijkletsen, uitgebreid lunchen en een rondje kunsthal. #Rotterdam #roffa #lunch #apartt #clubsandwich #kunsthal #patriciapiccinini
Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4. Wat een gezellig weekendje bij mijn zus @judith_4.1 en @pippikramer in Bergen op Zoom. We gingen naar de kapper en het zwembad, lagen lui op de bank voor de beamer, kletsen bij, gingen naar de kringloop en aten dit heerlijke vis twaalfuurtje bij De Stadsburger.
Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De Prachtige lokatie en sprookjesachtig verlicht. De lumineuze nachten van kasteel de Haar namen ons mee naar een kerstfeest van vroeger tijden. Wij vonden het leuk. #kasteel #kasteeldehaar #weekend  #uitje #kerst #lumineuzenachten #Nederland #wegineigenland #kastelen
Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke de Minicruise Newcastle. Op de heenweg behoorlijke deining; terug lekker rustig. Tussendoor 21000 stappen  kerstmarkt(je), winkels en Grainger market. En een overheerlijke cumberland sausage roll. Nu weer bijna thuis... #newcastle #minicruise #overbelastevoet #uitjemetmezelf #winkelen #uk #engeland #kerstmarkt
Instagram bericht 17998377955566467 Instagram bericht 17998377955566467
In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontz In de buurt van Nottingham gingen we naar dit ontzettend leuke museum. Het was eigenlijk bijvangst omdat we al iets leuks gedaan hadden en we het ondanks de wat lage verwachtingen even meepakten. We zijn er uiteindelijk ruim 1,5 uur binnen geweest en vonden het superleuk. Op de blog kun je er meer over lezen. Daar ontdek je dan gelijk waar die glazen blauwe bal voor bedoeld was.

#frameworkknittersmuseum #frameworkknitters #breimachinesenmeer #engels #cottages #vakantie #travel #uk #nottinghamshire #ruddington #breimuseum #beautiful #museum #topuitje
Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was voor Dagje Alkmaar met de logeetjes. Kaasmarkt was vooral druk en toeristisch, maar Alkmaar zelf is altijd wel even leuk. Lekker geluncht bij Klunder met een foccacia kip. Nou ja, een halve, want ik ruilde de helft met mijn zus voor een boterham met kroket 😃. 
#alkmaar #toeristineigenland #kaasmarkt #kaas #foccacia
@mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu log @mwemelsfelder is een weekje motorrijden en nu logeren @judith_4.1 en mijn moeder een paar nachten bij mij in Haarlem. Dus speel ik toerist in eigen stad en deden we een rondvaart en winkelen we ons daarna een slag in de rondte. Tussendoor lunchten we met een heerlijk visplateau bij @mlinhaarlem 

#Haarlem #toeristineigenstad #langweekend #Nederland #moeiehoeven #lunch #vis #food
In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis In Wales bezochten we de Judge's Lodging, het huis waar de reizende rechters verbleven. We zagen er o.a  een victoriaanse thermoskan en Maarten zat er in het badje van de rechter. Meer info staat nu online. Link in bio. #thejudge'slodging #Wales #travel #museum #travel #reizen #uk #grootbrittannië #rechters
Volg op Instagram
KokenKoken

Archieven

Categorieën

  • barbecue
  • bijgerecht
  • borrelhapje
  • brood
  • dessert
  • dranken
  • evenement
  • hartige taart
  • hoofdgerecht
  • kookboeken
  • lunch
  • maandoverzicht
  • noedels
  • ontbijt
  • overig
  • Pasta en pizza
  • reizen
  • rijst
  • salade
  • saus
  • slowcooker
  • soep
  • taart, koek en zoet
  • tosti
  • uit eten
  • voorgerechten
  • workshop
Volg mijn blog met Bloglovin

Copyright © 2023 · Foodie Pro Theme On Genesis Framework · WordPress · Log in